Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Znowu mogą rodzić. Testy pacjentek i pracowników pleszewskiej porodówki negatywne

Znowu będą rodzić – wyniki testów personelu i pacjentek z oddziału położniczo – ginekologicznego w Pleszewskim Centrum Medycznym są negatywne. W poniedziałek okazało się, że jedna z położnych zakażona jest koronawirusem. Kobieta jest w szpitalu w Poznaniu, a jej współpracownicy, którzy w środę dowiedzieli się, że są zdrowi wracają na oddział. I czekają na pacjentki.

Kobiety, które informacja o zakażonej położnej zastała w szpitalu, od poniedziałku były w kwarantannie na zamkniętym przed dwoma dniami oddziale. W sumie to cztery pacjentki. Razem z nimi na wyniki testów czekał personel. Wszystkie przyszły w środę. Negatywne, a więc  hospitalizowane mogły wrócić do domu, a pracownicy do działania. – Od razu po otrzymaniu wyników testów Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o otwarciu oddziału i zdjęciu kwarantanny – mówi Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego. – Oddział został zamknięty w poniedziałek, kiedy okazało się, że położna, która dyżurowała u nas tydzień temu ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. Wymazy od personelu i pacjentek, które miały z nią kontakt a przebywały jeszcze w szpitalu  zostały pobrane od razu i wysłane do badań.  

Pobranie wymazów u osób, które opuściły szpital przed informacją o zakażeniu położnej, leży w gestii sanepidów z powiatów, w których mieszkają pacjentki i pozostały personel szpitala, który mógł mieć kontakt z położną.

Wcześniej w Pleszewskim Centrum Medycznym zamknięto Oddział Paliatywny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, gdze koronawirusa zdiagnozowano u 29 osób – personelu i pacjentów, których najprawdopodobniej zarazili pacjenci przywiezieni z Krotoszyna.

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/