Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Zmiany w pogotowiu - jedna dyspozytornia, 7 powiatów

Zmiany w systemie ratownictwa medycznego. Na terenie Wielkopolski powstało 5 centrali - w każdym z subregionów województwa. Jedna z nich mieści się w Kaliszu. Dyspozytorzy z naszego miasta będą koordynować pracę karetek pogotowia ratunkowego z  6 powiatów. 

Dyspozytornia mieści się siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przy ul. Nowy Świat. Od 1 lipca koordynuje prace nie tylko Pogotowia Ratunkowego w naszym mieście, ale także z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Z początkiem każdego następnego miesiąca w scentralizowany system będą włączane kolejne powiaty. - Wszystko dzieje się zgodnie z harmonogramem zawartym w aktualizacji nr 8 "Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa wielkopolskiego" – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Kolejny zostanie właczony powiat kępiński, potem pleszewski, krotoszyński, jarociński i ostrowski. Od grudnia kaliska dyspozytornia będzie kierować 23 zespołami medycznymi z tzw. kaliskiego rejonu operacyjnego. Dyspozytorom w pracy na tak dużym terenie ma pomóc cyfrowo-analogowa łączność radiowa, która swym zasięgiem objęła teren Kalisza, powiatu kaliskiego oraz powiatu ostrzeszowskiego. - W najbliższych dniach kolejno rozszerzany będzie zasięg tej sieci – zgodnie z harmonogramem centralizacji dyspozytorni medycznych. Dodatkową zaletą łączności w technologii cyfrowej jest możliwość nawiązaniu łączności z pozostałym dyspozytorniami medycznymi, a docelowo ze wszystkimi Zespołami Ratownicwa Medycznego w województwie - dodaje Stube.

 

Z początkiem miesiąca przekształcono także jeden specjalistyczny ZRM w Kaliszu w podstawowy. W pozostałych powiatach oznakowanie, a tym samym kompetencje zespołów karetek się nie zmienią.

AW, zdjęcie arch.

 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/