Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Zmiany w harmonogramie szczepień przeciw COVID-19! Rząd przyspiesza rejestrację kolejnych roczników

W poniedziałek, 22 marca zgodnie z planem rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla roczników 1955 - 1956, a już we wtorek osób urodzonych od 1957 r. do 1961 r. – zapowiedział w sobotę na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Zmiana harmonogramu to efekt paniki związanej ze szczepionką AstraZeneca, w związku z czym pacjenci przestali zgłaszać się na szczepienia. Te osoby spadną „na koniec kolejki” – zapowiedział minister.

W sobotę, 20 marca odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Minister Michał Dworczyk powiedział , że "polski rząd nie uległ i nie zawiesił szczepień preparatem AstraZeneca".

Ostatni komunikat Europejskiej Agencji Leków potwierdził, że była to dobra decyzja. Skutki tej paniki widać jednak do dziś. W ostatnich dniach o kilkadziesiąt procent spadła liczba osób rejestrujących się na szczepienia preparatem AstraZeneca. Mamy kilkaset tysięcy niewykorzystanych szczepionek tego producenta – poinformował Dworczyk.

Dlatego podjęto decyzję o przyspieszeniu szczepień przeciw COVID-19 dla kolejnych oczekujących roczników.

Już we wtorek o 6 rano zaczynamy rejestrację kolejnych 5 roczników. Roczniki między 1957 a 1961 będą mogły się od wtorku rejestrować i wszystkie osoby z tych grup zachęcamy do rejestracji, bo jest to kwestia bezpieczeństwa nas wszystkich – poinformował minister Michał Dworczyk. - Wzrosła liczba osób, które były umówione na szczepienie i się nie pojawiają. Apelujemy, by kierować się wytycznymi lekarzy i naukowców i żeby się szczepić - dodał.

Co z osobami, które zrezygnowały ze szczepionki? Spadną „na koniec kolejki” wyjaśnił minister. To oznacza, że możliwość zaszczepienia się będą miały wówczas, gdy szczepienia będą powszechne i będzie mógł z nich skorzystać każdy.

MIK, fot. Twitter/Kancelaria Premiera

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/