Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Zdrowy uśmiech pięciolatków. Ostrów Wielkopolski wysyła maluchy do dentysty

Wizyta u stomatologa obowiązkowa. Wszystkie ostrowskie pięciolatki będą przebadane przez dentystę a ich rodzice na specjalnych szkoleniach dowiedzą się jak dbać o zdrowie jamy ustnej swoich pociech. Miasto od 2016 roku realizuje program polityki stomatologicznej u dzieci pięcioletnich. I u ponad 60% ze wszystkich biorących udział w akcji lekarze stwierdzają próchnicę. Znacznie mniej ma wady zgryzu.

W tym roku z dentystą – często pierwszy raz w życiu – spotkają się dzieci urodzone w 2014. Program podzielony jest na dwie części. Pierwsza obejmuje szkolenie rodziców lub opiekunów prawnych w zakresie profilaktyki próchnicy zębów dzieci a druga wizytę pięciolatków w gabinetach stomatologicznych. - Poprzednie edycje tego Programu potwierdzają, że istnieje konieczność prowadzenia tego typu programów. Z ogółu przebadanych w roku 2018 dzieci ok. 63 % ma stwierdzoną próchnicę, a w 18 % przypadków zlecono konsultację ortodontyczną ze względu na wady zgryzu – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowskie statystyki nie odbiegają od krajowych. A te od lat są zatrważające. Już 64,30% dzieci 3-letnich ma próchnicę zębów mlecznych i średnio 4 z 20 zębów mlecznych zainfekowanych jest próchnicą. W wieku 6 lat częstość występowania próchnicy wynosi 76,11% u dzieci z uzębieniem mieszanym przy prawie pięciu zębach mlecznych próchnicowych. – Wprowadzając program profilaktyki stomatologicznej, z którego bezpłatnie mogą korzystać mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego władze miasta chcą obniżyć poziom występowania próchnicy zębów u dzieci pięcioletnich – wyjaśnia wprowadzenie programu Artur Kołaciński z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. – I zwiększyć świadomość rodziców i opiekunów dotyczącą regularnego dbania o zęby dzieci.  

W tym roku realizatorem programu polityki zdrowotnej „Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć” jest „NZOZ ART DENT” Halina Marczewska z siedzibą przy ul. Kolejowej 35/2 w Ostrowie Wielkopolskim. Osoby zainteresowane skorzystaniem z wizyty u dentysty i szkoleniem  mogą zgłaszać się do przedszkoli, do których uczęszczają ich dzieci.

AW, Biuro Prasowe UM w Ostrowie Wielkopolskim

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/