Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 19 październik 2021 Godzina:
imieniny: Fryda, Izaak

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Wyniki z drive-thru z opóźnieniem. Poznańskie laboratorium obłożone pracą, więc na wyniki trzeba czekać

Wszystko miało trwać trzy dni, ale liczba próbek, jakie otrzymuje poznańskie laboratorium jest tak duża, że kaliszanie, którzy skorzystali z drive-thru muszą uzbroić się w cierpliwość, bo wyniki ich badań będą …tego właśnie nie wiadomo. Próbki analizowane są na bieżąco, ale osób, którym pobierane są wymazy jest około 150 każdego dnia.

Takie są możliwości mobilnego punktu pobrań drive-thru, który w poniedziałek został uruchomiony w Kaliszu. Zapisy trwały przez cały tydzień. Telefonicznej weryfikacji osób, od których zostaną pobrane wymazy, dokonywała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Większość z tych, którzy zgłosili chęć przebadania się, korzysta z tej możliwości. I czeka na wyniki.

Wszystkie próbki trafiają do laboratorium w Poznaniu. Jednak tam badane są wymazy z całej Wielkopolski oraz często z województw ościennych, a także ze Śląska, gdzie w ostatnich dniach gwałtownie wzrosła ilość zakażonych i ich wykrycie stało się priorytetowe. Dlatego czas otrzymania wyników na obecność koronawirusa u osób, które poddały się badaniu w drive-thru w Kaliszu będzie wydłużony. – Miały być po trzech dniach, ale mogą być po czterech, a nawet później – mówi Marek Stodolny, dyrektor kaliskiego Sanepidu. – Ile próbek i z których dni przebadano nie wiemy, ale spośród tych, które już zostały przeanalizowane nie ma wyniku dodatniego – zapewnia.

Każda z osób, od której pobrano wymaz wyniki może sprawdzać online na specjalnej platformie. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowana jest tylko o pozytywnych wynikach testów. W piątek drive-thru zakończy działalność w Kaliszu. Wcześniej przez kilka dni z takiej możliwości sprawdzenia zdrowia korzystali mieszkańcy Krotoszyna. Tam na 300 osób koronawirusa wykryto u dwóch.    

AW, zdjęcie MS

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/