Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Wybór odpowiedniej poduszki – dlaczego jest tak istotny?

Jaka powinna być idealna poduszka? Nie za wysoka, ale też nie za niska, dopasowana do budowy ciała użytkownika. Z piór i puchu, a może elastycznej pianki? Możliwości jest tak wiele, że wybór odpowiedniego rozwiązania wydaje się bardzo trudny. Sprawdź, jakie rozwiązanie wybrać, aby lepiej spać!

Wybór poduszki a komfort snu

Poduszka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Warto jednak pamiętać, że poduszki dekoracyjne, choć dodają wnętrzu przytulności, nie nadają się do spania. Każdy, kto choć raz spał na nieodpowiednim podłożu, wie, że dolegliwości w postaci bólu głowy, szyi czy barków mogą towarzyszyć nawet przez kilka następnych dni. Długotrwałe spanie na zbyt niskiej lub zbyt wysokiej poduszce może prowadzić do rozwoju, lub pogłębienia wad postawy.

Czym się kierować przy wyborze poduszki do spania?

Poduszki do spania różnią się m.in. rodzajem wypełnienia, kształtem i wysokością. Warto pamiętać, że poduszka powinna być przede wszystkim ergonomiczna i bezpieczna dla skóry. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj wypełnienia i rozmiar, ale także materiał, z którego zostało wykonane poszycie. Na wybór poduszki wpływa także najczęściej przyjmowana pozycja podczas snu! Choć lekarze zdecydowanie odradzają spanie na brzuchu (długotrwałe leżenie w tej pozycji może powodować m.in. problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa), to w sklepach internetowych i salonach stacjonarnych można znaleźć modele przeznaczone dla osób, którym trudno jest zasnąć w innej pozycji. Tego typu poduszki najczęściej mają kształt czteroramiennej gwiazdy.

Na rynku oprócz tradycyjnych poduszek wypełnionych puchem i pierzem, które wciąż cieszą się największą popularnością wśród użytkowników, jest także szeroki wybór poduszek ortopedycznych. To modele, które są przeznaczone przede wszystkim dla osób zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami kręgosłupa (np. zmianami zwyrodnieniowymi). Ale nie tylko! Poduszki profilowane są coraz częściej stosowane w celach profilaktycznych. Siedzący tryb życia ma ogromny wpływ na rozwój wad postawy. Warto więc zadbać nie tylko o ergonomiczne biurko i krzesło, ale także materac o odpowiedniej twardości i poduszkę o właściwym kształcie. Poduszki ortopedyczne są stworzone z miękkiej pianki (nazywanej leniwą), która reaguje na temperaturę ciała, a następnie powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Wybierając tego typu model po raz pierwszy, trzeba pamiętać, że ciało potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do spania na poduszce, która swoją budową wymusza przyjęcie właściwej pozycji podczas snu. Niektórzy przyzwyczajają się do spania na poduszce profilowanej już po kilku dniach, inni potrzebują tygodnia lub dwóch, aby poczuć się w pełni komfortowo. Pierwsze efekty w postaci mniejszego napięcia mięśni w odcinku szyjnym i piersiowym będą jednak szybko odczuwalne.

Więcej przeczytasz w artykule „Jak wybrać najlepszą poduszkę do spania?” na blogu Selene Materace.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/