Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Wąsata impreza „dla jaj”

Niewielu młodych mężczyzn wie, że grupa ryzyka raka jąder to wiek od 14 do 34 lat -  okres rozwoju, dojrzewania, największej aktywności i płodności. Rak jąder jest nowotworem najłatwiejszym do wyleczenia, jeśli oczywiście zostanie wykryty wcześnie. Dlatego przez cały listopad trwała akcja Movember, której celem było zachęcenie panów do kontrolowania stanu swoich jąder. Kaliski finał akcji już w ten piątek.

Movember to międzynarodowy ruch, którego celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty. - Chcemy nauczyć facetów, jak badać się samemu i kiedy zgłosić się do lekarza. Wcześnie zdiagnozowany rak jądra ma wyleczalność na poziomie 99% - piszą organizatorzy.

Symbolem akcji są wąsy. Panowie w listopadzie zapuszczają wąsy i w ten sposób promują profilaktykę raka jąder i prostaty. - Sprawdzenie swoich jąder nic nie kosztuje. Zajmuje chwilę, po ciepłym prysznicu, należy je przeprowadzić raz w miesiącu, a w razie zauważenia czegoś, czego nie było wcześniej, wybieramy się do lekarza pierwszego kontaktu. Profilaktyka raka jąder to naprawdę nic strasznego! – przekonują organizatorzy.

Mężczyźni niechętnie odwiedzają gabinety lekarskie. Tylko 1/3 mężczyzn w ogóle chodzi na badania profilaktyczne, a z tej 1/3 kolejne 29% mówi, że robi to ze strachu przed chorobą.

W promowanie profilaktyki raka jąder i prostaty po raz drugi włącza się Kalisz. W piątek, 4 grudnia od 19.00 w Kuźni u Stacha odbędzie się finał akcji. Wejście: cegiełka 5zł w całości przeznaczona na Fundację Kapitan Światełko, organizatora akcji Movember Polska. - Czego możecie sie spodziewać? Na pewno dużo wąsów: krótkich, długich, czarnych, białych, rudych, kolorowych, kręconych, stylowych. Odbędzie się konkurs na najfajniejszy wąs. Nie zabraknie fantastycznej muzy – zapraszają organizatorzy.

Szczegóły na temat imprezy znajdziecie TUTAJ

AG, fot. www.movember.org.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/