Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

W niedzielę kaliski szpital rozpoczyna sczepienia przeciw COVID-19

Kaliski szpital znalazł się w gronie 73 szpitali węzłowych, w których w niedzielę 27 grudnia rozpoczną się pierwsze szczepienia członków personelu. Na początek z tej możliwości skorzysta 75 medyków.

Pierwsza dostawa szczepionki przeciw COVID-19 - blisko 10 tys. dawek - dotrze do Polski 26 grudnia. Otrzymają ją 73 placówki spośród ponad pół tysiąca tzw. szpitali węzłowych, czyli tych, które zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek. W tej grupie znalazł się także Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu. W sumie w Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi w niedzielę 6 szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa w Poznaniu. - W niedzielę mamy dostać 75 szczepionek. W planie jest, żeby tego dnia zaszczepić 19 osób, a  resztę w poniedziałek – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego „okrąglaka”. – W sumie na szczepienia zapisanych jest 764 pracowników naszego szpitala. Z osobami z zewnątrz to to 835.

Szczepienia chce także przeprowadzić personel szpitala w Wolicy. - W naszym szpitalu zapisało się 79 osób. W tym gronie jest personel medyczny oraz osoby zatrudnione w administracji – mówi Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy placówki. – Lista jest już zamknięta i wysłana do Ministerstwa Zdrowia. 

W sumie placówka zatrudnia 61 osób stałego personelu medycznego, w tym 11 lekarzy i 50 pielęgniarek, których wspierają wolontariusze oraz anestezjolodzy wzywani w razie konieczności. Jest jeszcze spora grupa pracowników administracji. Część z nich przeszła już zakażenie; był moment, że szpital w pracy pozamedycznej wspierali wojskowi, ponieważ z powodu koronawirusa w biurach zostało zaledwie 30% wszystkich pracowników.

Przedstawiciele służby zdrowia zostaną zaszczepieni w tzw. etapie 0, czyli przed szczepieniem populacyjnym. W dalszej kolejności będą to seniorzy, pensjonariusze DPS, przedstawiciele służb mundurowych i nauczyciele, a później reszta Polaków.

Do końca grudnia do Polski trafi kolejne 300 tys. szczepionek, a do końca stycznia powinniśmy mieć łącznie 1,5 mln szczepionek, co pozwoli zaczepić ok. 750 tys. pacjentów – poinformował kilka dni temu szef KPRM Michał Dworczyk.

Przedstawiciele służby zdrowia, którzy chcą skorzystać z możliwości pierwszeństwa mają czas do poniedziałku 28 grudnia, by zapisać się szczepienia – w Kaliszu pod adresem: sekretariat@szpital.kalisz.pl lub szczepienia@szpital.kalisz.pl

MIK, AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/