Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

To w tych miejscach będą masowe szczepienia kaliszan

Nawet dwa i pół tysiąca kaliszan tygodniowo będzie się szczepić przeciwko Covidowi w dwóch, organizowanych przez władze Kalisza punktach masowych szczepień. Samorząd kończy właśnie formalne przygotowania do tak skomplikowanego procesu. Kiedy ruszą szczepienia? Prawdopodobnie po 19 kwietnia, ale to zależy od rządowych dostaw szczepionek.

W całym kraju, by znacząco przyśpieszyć tempo szczepień trzeba spełnić dwa warunki: musi być więcej dostępnych szczepionek i to powinien organizować rząd, ponadto muszą być organizowane punkty masowych szczepień. Ten obowiązek nałożono na samorządy. W Kaliszu proces organizacji takich miejsc jest już na finiszu.

 

 Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą, chcemy te rządowe wymogi spełnić, ale przede wszystkim spełnić oczekiwania mieszkańców, którzy na te szczepienia oczekują, badamy nasze możliwości organizacyjne – Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

 

Dwa Punkty w dwóch halach

Dwa Punkty Szczepień Masowych  powstają w auli Akademii Kaliskiej przy Nowym Świecie i w hali sportowej OSRiR przy ul. Łódzkiej.

 

-W każdym z tych punktów będą trzy lub cztery zespoły, które będą szczepiły i liczba osób, które mogą dostać szczepionkę w ciągu jednego tygodnia to dwa i pół tysiąca – zapowiada Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

 

Miasto musi zapewnić lokal i dobrą organizację, ale proces szczepień i rejestracji wykonują podmioty medyczne. Na razie szczepienia będzie wykonywać kadra przychodni Kids Clinic, ale władze Kalisza apelują do innych przychodni, ale i lekarzy i pielęgniarek o włączenie się do akcji szczepień.  W procesie szczepień równie ważne, co liczba dostępnych dawek jest to, by nie tworzyły się nadmierne kolejki, by nie panował chaos organizacyjny i informacyjny. Dlatego w proces ten będą włączone różne instytucje i służby.  

 

- Spotkałem się z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, Straży Miejskiej, te służby będą zaangażowane do pilnowania porządku przed punktami szczepień  - mówi wiceprezydent Kalisza.

 

 Szczepienia nabierają tempa

Szczepienia nadal wykonują pozostałe punkty w Kaliszu, w tym kaliski szpital i 9 przychodni, które zwiększają liczbę wykonywanych szczepień.  

 

- Czynimy takie zabiegi, wystąpiliśmy do Agencji Rezerw Strategicznych o to, że możemy szczepić trzy razy więcej niż do tej pory, to jest 180 osób tygodniowo. Szczepienia poszerzyliśmy też o dodatkowy dzień i szczepimy teraz również w soboty – mówi nam Mirosław Gabrysiak z przychodni Puls przy ul. Polnej.

 

 Punkty Szczepień Masowych  być gotowe  już w połowie kwietnia. A kiedy ruszą  szczepienia? To zależy od rządowych dostaw szczepienia, prawdopodobnie , że ruszą one 19 kwietnia. W Punktach szczepione będą najpierw roczniki od 53- latków, każdego dnia kryterium wiekowe będzie się obniżać o jeden rocznik. Zapisy odbywają się drogami takimi jak do tej pory.

MS, fot. archiwum

MIK, fot. ostrow24.tv

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/