Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

To masaż i ruch całego ciała. Boom na aqua aerobik ZDJĘCIA i WIDEO

To obecnie jedne z nielicznych grupowych zajęć rekreacyjnych, stąd chętnych nie brakuje. Kaliski Aquapark od dwóch tygodni prowadzi kilka rodzajów zajęć wodnego aerobiku. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie uruchamia kolejne basenowe niecki i zwiększa limit wejść.

Zajęcia uruchomiono 1 marca, a chętnych jest mnóstwo.

My po prostu od godziny 6:00 rano mamy tyle telefonów, że zwiększyliśmy liczbę miejsc z 15 na 30 i już z dnia na dzień są komplety – mówi nam Katarzyna Pyjecka, instruktorka aqua aerobik.

Nie ma się co dziwić. Wiele form rozrywki czy form relaksu jest zamrożonych przez epidemię.

Ludzie są tak spragnieni wysiłku fizycznego, po tym jak siłownię mamy zamkniętą, to mamy tutaj część klubowiczów z siłowni. A nie ukrywam, że zajęcia w wodzie to również spory wysiłek. To masaż całego ciała. A jednocześnie to bardzo bezpieczne ćwiczenia. Mogą w nich uczestniczyć osoby po różnego rodzaju kontuzjach, po operacjach, kobiety w ciąży, ale oczywiście również osoby zdrowe, bez żadnych przeciwskazań – opowiada instruktorka.

Od dziś – środy 17 marca miejski Park Wodny zwiększa liczbę miejsc na aqua aerobik do 30 osób na zajęciach, tak żeby wszyscy chętni goście mogli w nich uczestniczyć.

Działamy zgodnie z rozporządzeniem i w pełnym reżimie sanitarnym. Co do zajęć, to faktycznie z dnia na dzień otrzymujemy coraz więcej zapytań od klientów. Tworzymy coraz to nowe grupy. Na same zajęcia aqua senior mamy trzy grupy, dodatkowo mamy 8 grup na aqua aerobik. Dlatego też była decyzja, żeby odpalać kolejne niecki basenowe, tylko pod zajęcia sportowe, tak jak pozwala na nam na to rozporządzenie – wyjaśnia Michał Jackowski prezes Aquapark Kalisz.

Ćwiczenia trwają 45 minut i są idealną formą ruchu dla osób starszych. My odwiedziliśmy z kamerą zajęcia aqua senior. Materiał wideo znajdziesz na dole artykułu.

Są to ćwiczenia odciążające stawy, działają przeciwbólowo, wzmacniają mięśnie kręgosłupa, brzucha. I przede wszystkim jak oni są w wodzie, to też nie mają takich zahamowań, bo niektórzy wstydzą się ćwiczyć na siłowni czy na sali fitness. Naprawdę są zadowoleni z tego typu zajęć  – dodaje Katarzyna Pyjecka.

Potwierdzają to szerokie uśmiechy uczestniczek….

Jak się Pani czuje po tych ćwiczeniach? – pytamy jedną z seniorek, Agnieszkę. – Wspaniale! Jest się na pewno bardziej sprawnym, zwłaszcza przy schorzeniach kręgosłupa to na pewno pomaga – mówi nam kaliszanka.

Ja na zajęciach jestem pierwszy raz, ale ogólnie z basenu korzystałam do czasu pandemii często. Do przyjścia tutaj skłonił mnie … brak ruchu. Tutaj można rozluźnić mięśnie i poprawić sobie humor – mówi Ewa.

Te ćwiczenia są bardzo przyjemne i dają efekt, czuć potem te mięśnie. Power pani Kasi (prowadzącej przyp. aut.) bardzo mi odpowiada. Całe szczęście, że zwiększają limit osób, bo nie szło się dostać na te zajęcia. Fajnie jest ćwiczyć w grupie, jest się bardziej zmobilizowanym. Endorfiny się wytwarzają i jest super. Naprawdę polecam i zapraszam. Nawet jak ktoś nigdy nie ćwiczył, to sobie spokojnie poradzi. Ja jestem po ciężkim covidzie i z tego powodu też przyszłam – mówi nam Dagmara.

Zajęcia aqua senior odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach dopołudniowych. Jednorazowe wejście kosztuje 20 zł, ale seniorzy korzystający z miejskiej karty seniora lub karty aktywnego seniora, którą można wyrobić w Aquaparku mają zniżki.

To daje ulgę ponad 20% na wejścia na nasze zajęcia jak i korzystanie z basenu – informuje prezes kaliskiego Parku Wodnego.

Kartę aktywnego seniora mogą wyrobić osoby po 55. roku życia w Dziale Marketingu na parterze Aquaparku. Koszt wydania karty to 5 zł.

W obiekcie działa jeszcze pięciotorowy basen pływacki o długości 25 metrów i saunarium.

Dostępne są sauny powyżej 60° C - sauny fińskie, sauna bursztynowa, biosauna, sauna infrared z chromoterapią

✔ Brak rytuałów saunowych

✔ Nieczynne: łaźnie parowe, sauna infrared, grota śnieżna, taras wypoczynkowy, jacuzzi.

✔ Pamiętajcie o obowiązku poprawnego saunowania - nietekstylnie, jedynie w ręczniku

✔ Limit osób w saunach

✔ Należy zachować odstęp 1,5 m

************************************

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/