Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Orchidea, Brodzisław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. W Kaliszu uruchomiony zostanie mobilny punkt pobrań drive-thru

Kalisz będzie następnym po Krotoszynie przystankiem dla punktu pobrań drive-thru. Osoby z objawami bądź podejrzeniem choroby Covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Sanepid.

Punk poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych realizowany przez 12 Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z samorządem. Akceptację dla pomysłu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej dał wojewoda.

- Rozpoczęliśmy od Krotoszyna. Kolejnym punktem będzie Kalisz i myślę, że będzie to większe wyzwanie, co do demografii. Dlatego planujemy, że będziemy w Kaliszu około tygodnia i dalej będziemy działać wg wskazań mapy drogowej, którą wspólnie ustalamy z Urzędem Wojewódzkim i służbami sanitarno-epidemiologicznymi - mówi ppłk. Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zgodnie z założeniami, przewidywany czas poboru próby wynosi ok 15 minut. Pobrane wymazy są następnie przekazywane do laboratorium, które przeprowadza badania diagnostyczne.

Pierwszy punkt pobrań stanął w poniedziałek, 4 maja w Krotoszynie, który jeszcze do niedawna był epicentrum koronawirusa w Wielkopolsce. Kolejnym miejscem, gdzie przez tydzień będzie funckjonował taki punkt, będzie nasze miasto. Rozpocznie swoją działalność w poniedziałek 11 maja. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie konkretnie powstanie.

A tak to wygląda w Krotoszynie:

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads