Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Szczepienia w powiecie kaliskim: AstraZeneca mało popularna

AstraZeneca nie cieszy się popularnością wśród szczepiących się w punkcie w Sokołówce. Wiele osób woli poczekać i dostać Modernę. Inaczej sytuacja wygląda w punkcie w Wolicy, który zaczął podawanie już drugiej dawki preparatu, więc pacjenci, którzy w pierwszym terminie dostali produkt brytyjsko-szwedzkiego koncernu wyboru nie mają.

Muszą dostać preparat tej samej firmy, więc jest to szczepionka AstraZeneca. I szpital zamawia go tylko dla nich. Pozostali korzystający z tego punktu otrzymują Pfizera, bo taki produkt zakontraktowała dla niego Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. Inaczej jest w punkcie w Sokołówce, który działa od ponad tygodnia.

Według planu nowy punkt szczepień populacyjnych w powiecie kaliskim zamówił 800 dawek szczepionek. Pół na pół AdtraZeneci i Moderny. Jednak wybierający to miejsce szczepieni są pierwszy raz, więc jeśli mogą stawiają na odpowiedniejszy dla nich produkt.

Ze szczepionką Moderny nie było problemu, chętni na szczepienie od razu się zapisywali. Natomiast w przypadku AstraZeneca nie wykorzystaliśmy wszystkich dawek i część wizyt została przełożona na kolejny tydzień - dokładnie 50 dawek – wyjaśnia Wioletta Przybylska ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu. - W ubiegłym tygodniu mieliśmy ten sam zestaw z Agencji,  czyli po 400 dawek każdej z nich. Ponieważ na wystawione 400 terminów na Astrę było zapisanych jedynie 20 pacjentów  odmówiliśmy przysługujące nam szczepionki tej firmy i szczepiliśmy 400 osób  Moderną i 50 Astrą, która została  z poprzedniego tygodnia.

Podobnie jest w innych punktach w kraju. Dotychczas zaszczepiono już ponad 14 milionów 700 tysięcy osób. 

AW, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/