Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Szczepienia przeciw COVID-19: miejsc brakło w kilkadziesiąt minut

Telefony rozgrzały się do czerwoności, a miejsc dla chętnych na zaszczepienie przeciwko COVID-19 brakło w ciągu kilkudziesięciu minut. W Kaliszu punkty szczepień powstały w dziewięciu placówkach medycznych, w tym w dwóch szpitalach i każdy z nich ma zaledwie po 30 dawek na tydzień. W grupie pacjentów 80 plus, którzy od piątku mogą zgłaszać się na profilaktyczną iniekcję, kontakt telefoniczny z punktem szczepień jest najpopularniejszy, więc kiedy numery zostały uruchomione dzwonią cały czas.

Decyduje kolejność zgłoszeń. W przychodni PULS przy ulicy Polnej w Kaliszu uruchomiono specjalny numer z myślą o rejestracji osób zainteresowanych szczepieniem przeciwko COVID-19. Jest też dodatkowa osoba, która ten telefon odbiera i zapisuje chętnych. – Numer uruchomiliśmy o godzinie 11.00 i niespełna godzinę zajęło nam zapełnienie listy na pierwszy tydzień szczepień dla grupy pacjentów, którzy skończyli 80. rok życia – mówi Mirosław Gabrysiak, lekarz z tej lecznicy i dodaje, że jest zmiana co do dysponowania samymi szczepionkami. – Będziemy ich otrzymywać 30 tygodniowo i większość będzie do wykorzystania dla pacjentów, którzy zarejestrowali się bezpośrednio u nas. Tylko jedna dla tych rejestrujących się za pomocą infolinii lub strony internetowej.

Jeszcze do piątku podział miał być równy. Połowa szczepionek dla rejestrujących się w przychodni, a połowa dla tych rejestrowanych przez resort. Podobnie z rejestracją sytuacja wyglądała w szpitalu w Wolicy. Kiedy tylko szpital uruchomił numer, ten zaczął dzwonić. – Szczepić będziemy tylko w środy ze względu na małą ilość szczepionek, jakie będziemy otrzymywać – mówi Wioletta Przybylska, rzecznik prasowy szpitala. – Lista na najbliższe trzy środy, licząc od 27 stycznia, zapełniła się w kilka minut.

Szczepienia ruszą 25 stycznia. A w następny piątek, czyli 22 stycznia ruszy rejestracja osób, które ukończyły 70 lat. Pozostali mogą na razie zgłosić tylko chęć zaszczepienia się.

AW, zdjęcie autor    

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/