Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 maj 2021 Godzina:
imieniny: Szymoneta, Szymon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Święty Mikołaj u małych pacjentów

Było wspólne śpiewanie piosenek, dużo śmiechu, radości, zabawy i oczywiście wory prezentów. Święty Mikołaj odwiedził w czwartek pacjentów oddziału chorób dziecięcych kaliskiego szpitala. Wizytę Mikołaja zorganizowali słuchacze Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. 

Są najdzielniejszymi pacjentami kaliskiego szpitala. Dlatego to właśnie do nich zawitał dziś Święty Mikołaj, w swoim tradycyjnym biskupim stroju. Dla każdego dziecka miał przygotowany prezent. Z wierszykiem czy bez, upominek należy się każdemu dziecku – tak uważa Święty Mikołaj. – Bardzo lubię dzieci i dlatego przy nich dziś jestem. Mikołaj daje wszystkim dzieciom prezenty. Bez względu czy są grzeczne czy niegrzeczne – mówił Mikołaj.

Wizyta Mikołaja to pomysł słuchaczy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Szczypiornie. W spontanicznej akcji złożyli się na zakup prezentów. Jeden z kolegów wcielił się w postać Mikołaja, a inny – by wizyta była gwarna i wesoła – grał na akordeonie.

 

Mikołaj odwiedzał i wręczał prezenty również tym dzieciom, które nie mogły przyjść na spotkanie z nim. Święty zajrzał do każdej sali. Choć mała Krysia, podczas gdy był u niej Mikołaj, spała, to gdy się obudzi, zobaczy piękny prezent. Takie akcje chwalą rodzice małych pacjentów. – Dziecko zupełnie inaczej przechodzi pobyt w szpitalu, gdy są organizowane jakieś atrakcje, gdy jest wesoło. Wtedy chętniej siedzi w tych czterech ścianach – mówi Kinga, mama Krysi.

Dla lekarzy odwiedziny Mikołaja to duża pomoc – nie od dziś bowiem wiadomo, że łatwiej leczyć pacjenta wesołego i uśmiechniętego. - W tym roku kilka razy odwiedzi nas Mikołaj. Zawsze widzimy wtedy uśmiech i radość na twarzach dzieci. Ten Mikołaj jest wyjątkowy, bo bardzo wysoki. Z całego serca dziękuję darczyńcom i wszystkim tym, którzy pomagają dzieciom w szpitalu. To wielki dar – mówi dr Piotr Suda, ordynator oddziału chorób dziecięcych kaliskiego szpitala.

 

Kolejna wizyta Mikołaja w szpitalu już 14 grudnia. Wtedy do małych pacjentów przyjedzie Mikołaj z samej Laponii.

AG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/