Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Ruszyły szczepienia w Wolicy ZDJĘCIA

Ruszyły szczepienia w Wolicy. Pierwsi pracownicy przeznaczone dla nich dawki otrzymali w poniedziałek 11 stycznia. Chętni są prawie wszyscy zatrudnieni w placówce. Część będzie jednak musiała skorzystać z punktu szczepień przy ulicy Poznańskiej w Kaliszu.

Szpital w Wolicy jest jednoimienny i od października leczy jedynie osoby z potwierdzonym koronawirusem. Jednak nie został szpitalem węzłowym, jak szpital przy ulicy Poznańskiej, dlatego szczepienia załogi ruszyły dopiero w poniedziałek.

Punkt powstał w specjalnych kontenerach. Wykonała je na zamówienie szpitala firma z Ostrowa Wielkopolskiego. Najwięcej obaw budził internetowy system rejestracji. – Problemów nie było – podkreśla  dr n.med. Ewa Zalc-Budziszewska, zastępca dyrektora szpitala w Wolicy. -W ciągu 1,5 godziny mieliśmy zaszczepionych 12 osób zaplanowanych. Można było tę liczbę podwoić.

Każdy szczepiony, także pracownik służby zdrowia, przechodzi wywiad lekarski. Najpierw wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia i rozmawia z lekarzem. Jeśli nie ma przeciwskazań wtedy otrzymuje szczepionkę.

W szpitali w Wolicy pracuje 136 osób. Większość zdecydowała się na szczepienia. Jednak część z nich, ze względu na liczbę otrzymanych przez placówkę dawek do wykorzystania wśród swojego personelu, będzie musiała skorzystać z punktu przy ulicy Poznańskiej. – Dostaliśmy 90 szczepionek i tyle samo otrzymamy w przyszłym tygodniu. Ponieważ nie będziemy mieli kolejnych 90 pracowników, którym będziemy mogli podać całość to ci, którzy nie zmieszczą się w tej ilości dawek będą musieli skorzystać ze szpitala węzłowego też jako grupa zerowa pracowników – wyjaśnia Ewa Zalc-Budziszewska.

Kolejna dostawa szczepionek przyjedzie w przyszłym tygodniu. Placówka kupiła specjalną lodówkę do przechowywania zamrożonych ampułek. Szczepienia pozostałych grup zawodowych – nauczycieli i służb mundurowych – ruszą w Wolicy 25 stycznia.

AW, zdjęcia Wioletta Przybylska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/