Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Kosma, Damian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Rusza Fitness PARK! Darmowe treningi dla kobiet w Parku Miejskim WIDEO

Ciągle myślisz o tym, by zacząć ćwiczyć, ale wciąż brakuje Ci motywacji? A może jesteś osobą aktywną sportowo i chętnie skorzystasz z bezpłatnych zajęć pod okiem profesjonalnego trenera personalnego? Nowa inicjatywa w Kaliszu jest dla każdej z Was! Wystarczy tylko chcieć. W Kaliszu pojawiła się nowa inicjatywa, której celem jest rozruszanie kaliszanek. Stoi za nią Sylwia Sztark, doświadczona trenerka personalna, zawodniczka bikini fitness.

Takiego przedsięwzięcia na pewno w Kaliszu brakowało. Od najbliższej soboty rusza Fitness Park, a jego celem jest promowanie aktywnego trybu życia i zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Ogromną wartością spotkań jest to, że kobiety będą ćwiczyć pod okiem profesjonalnej trenerki personalnej. - Fitness PARK powstał z inicjatywy promowania sportu i aktywności fizycznej wśród kobiet w każdym wieku z Kalisza i okolic – mówi Sylwia Sztark, autorka przedsięwzięcia. 

O Sylwii i jej sportowych sukcesach pisaliśmy TUTAJ 

Co to jest Fitness PARK?

To wspólne ćwiczenia dla kobiet na terenie Parku Miejskiego w Kaliszu z trenerką, organizowane co tydzień, w soboty o godzinie 09:00 do 10:30. Trening prowadzony jest przez doświadczoną trenerkę personalną, Sylwię Sztark. Pierwsze spotkanie już w tę sobotę, 29 lipca.

Kiedy organizowany jest wspólny trening?

W każdą sobotę rano, godziny podawane są na bieżąco. W przypadku odwołania treningu informacja opublikowana będzie wcześniej TUTAJ  oraz wysyłana e-mailowo do osób, które dokonały rezerwacji miejsca. Każdy trening będzie miał osobno utworzone wydarzenie przez organizatora Fitness PARK Kalisz na portalu FACEBOOK.

Gdzie organizowany jest trening?

Miejsce organizacji treningu to Park Miejski w Kaliszu. Szczegółowe informacje nt. miejsca zbiórki i godziny rozpoczęcia zajęć, umieszczane są kilka dni przed wydarzeniem TUTAJ  oraz wysyłane e-mailowo w wiadomości zwrotnej do zapisu na trening.

Ile kosztuje udział w treningu?

NIC – udział w treningu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji miejsca (e-mailem).

Należy wysłać wiadomość na poniższy adres e-mail w celu dokonania rezerwacji miejsca na trening fitnessparkkalisz@gmail.com

Jaką muszę mieć kondycję, żebym wzięła udział w treningu (czy sobie poradzę)?

W ramach Fitness PARK wszyscy ćwiczą dla własnej satysfakcji oraz zdrowia, dlatego każdy wykonuje ćwiczenia we własnym tempie. Bez względu na to, jakie ono jest.

Jak wyglądają treningi?

W treningu plenerowym oprócz ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała stosowany jest sprzęt, tj.: taśmy TRX, ekspandery, taśmy fitness, liny, gumy. Treningi projektowane są w różnorodny sposób: obwodowe, stacyjne, interwałowe, funkcjonalne (zestaw ćwiczeń podobnych do czynności, jakie wykonujemy codziennie), itp. Niektóre treningi mają określony charakter, np. nacisk na pośladki, brzuch, trening wojskowy. Charakter tym treningom nadaje trenerka, która mocno motywuje do działania, jak przystało np. na wojskowego. Zadania polegają zarówno na wykonywaniu zadań samodzielnie, jak i w parach lub większych grupach.

Fitness PARK Kalisz

Zapraszamy do zapoznania się z filmem promującym Fitness PARK Kalisz -> darmowe zajęcia dla kobiet w kaliskim parku z trenerką personalną. Szczegóły na temat projektu uzyskasz w zakładce Informacje na naszej stronie oraz odwiedzając ostatnie wydarzenie (link: https://www.facebook.com/events/298222820641371/?ti=icl ) utworzone na tej stronie. Udostępniamy i promujemy aktywność fizyczną wśród kobiet z Kalisza i okolic!!! Do dzieła :)

Opublikowany przez Fitness PARK Kalisz na 22 lipca 2017
 

 

Mowa o:

- przysiadach,

- wykrokach,

- pompkach (tutaj wykorzystywane są zwalone pnie lub ławki w parku),

- wskokach, przeskokach (wykorzystujemy to, co spotkamy na swojej drodze)

- podciąganiu na gałęzi lub innym bezpiecznym sprzęcie (drążki znajdziemy np. w plenerowych siłowniach),

- biegach ‒ jeśli mamy możliwość, wykorzystujemy do treningu biegowego schody, na których dodatkowo można wykonać inne ćwiczenia,

- jeśli nie boisz się trochę ubrudzić – stawiamy także na ćwiczenia w podporze.

Co zyskuję, biorąc udział w treningu?

Przede wszystkim prowadząca trening dopilnuje, abyś wykonywała ćwiczenia z odpowiednią techniką, ponadto zapewni odpowiedni dobór ćwiczeń dostosowany do Twoich możliwości.

Trening outdoorowy często niesie ze sobą więcej korzyści niż trening w sali fitness czy siłowni. To świetna metoda nie tylko na smukłą sylwetkę, ale też na zapobieganie chandrze, która czai się wraz z deficytem światła.

Według badań przeciętnie spędzamy w pracy około 10 godzin dziennie. Najczęściej są to zamknięte pomieszczenia, w których pracujemy w pozycji siedzącej. Słońce widzimy zza szyby. Jeśli potem wsiadamy do samochodu i mkniemy prosto do domu, na zewnątrz w ogóle nie przebywamy. Dlatego warto trening zaplanować w plenerze.

Zalety treningu w plenerze

* Ćwiczenia na świeżym powietrzu pobudzają wytwarzanie serotoniny (hormonu szczęścia), system nerwowy działa sprawniej i jesteś naładowana naturalną pozytywną energią;

* Aktywność fizyczna w słoneczne popołudnie zwiększa wydzielanie witaminy D, dzięki czemu wzmacniasz układ odpornościowy;

* Plenerowe treningi rozwijają wyobraźnię, co z kolei wpłynie korzystnie na Twoją kreatywność podczas codziennych obowiązków;

* Dzięki takiej formie treningu jesteś w stanie się wyciszyć oraz zapomnieć o stresie związanym z codzienną pracą.  Jeśli zdecydujesz się na trening poranny, z pewnością znacznie sprawniej będziesz działała i myślała w ciągu dnia;

*Poprawisz kondycję, wzmocnisz mięśnie, stawy i więzadła, a dodatkowo taki rodzaj wysiłku przyspieszy metabolizm (innymi słowy ‒ przyspieszysz spalanie tkanki tłuszczowej);

* Nauczysz się wykorzystywać naturalne przeszkody terenowe, a zdobyte umiejętności wykorzystasz na przykład podczas urlopu, kiedy będziesz chciała aktywnie spędzić czas.

AG, Fitness Park Kalisz/fb, fot I wideo: Fitness Park Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/