Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Punktów szczepień w kaliskich szkołach nie będzie. Zainteresowanie rodziców zaszczepieniem dzieci jest znikome

Żadna z kaliskich szkół nie jest zainteresowana szczepieniami uczniów w swoich murach. Akcja propagująca taką profilaktykę antycovidową prowadzona jest od rozpoczęcia roku szkolnego, ale jak do tej pory zainteresowanie rodziców szczepieniem dzieci za pośrednictwem placówek edukacyjnych jest znikome. Większość tych, którzy chcieli w ten sposób chronić swoje pociechy już to zrobiła.

Wybrała punkty na terenie miasta i powiatu. Takie cały czas działają, a dni i godziny otwarcia dostosowują do aktualnego zainteresowania pacjentów. W szkołach raczej nie będą tworzone.

Nie mamy zbiorczej informacji, ponieważ deklaracje są zbierane – mówi Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza. - Po wstępnym rozeznaniu wiemy, że mamy pojedyncze zgłoszenia rodziców, którzy chcą przy udziale placówek oświatowych wyszczepić dzieci. Raczej rodzice decydują się sami znaleźć punkt szczepień lub nie podejmują tematu.

Wraz z powrotem dzieci do szkół ruszyła akcja informacyjna dotycząca szczepień uczniów, którzy ukończyli 12 lat. Każda ze szkół otrzymała materiały edukacyjne zachęcające rodziców do skorzystania z takiej ochrony swoich pociech.

Takie materiały to filmy informujące o tym, czym jest szczepionka i w jaki sposób chroni przed wirusem. Nauczyciele mogą też korzystać z gotowych scenariuszy lekcji poświęconych profilaktyce – dodaje Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza. - W szkołach były też organizowane spotkania informacyjne z rodzicami uczniów, którzy kwalifikują się do szczepień.

Szczepienia osób, które ukończyły 12. rok życia ruszyły w czerwcu. Przez całe lato każdy rodzic zainteresowany podaniem dziecku szczepionki chroniącej przed ciężkimi powikłaniami spowodowanymi zachorowaniem na koronawirusa mógł korzystać z punktów w przychodniach, punktów organizowanych przez samorządy lub specjalnych szczepionkobusów pojawiających się przy okazji różnego rodzaju wydarzeń plenerowych.

W Kaliszu szczepionkę przyjęło do tej pory 2,5 osób między 12. a 19. rokiem życia.

AW, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/