Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Powstanie nowy pawilon rehabilitacyjny w Wolicy. Koszt budowy to 6 milionów złotych

Pawilon rehabilitacyjny powstanie w szpitalu w Wolicy. W budynku, oprócz pracowni i sprzętu umożliwiającego prowadzenie różnego rodzaju zajęć dla osób z chorobami płuc, będzie też oddział z łóżkami dla pacjentów wymagających hospitalizacji w ramach takiego leczenia. Budowa powinna ruszyć jeszcze w czerwcu, a pieniądze na tę niezbędną od lat, a od kilku miesięcy pilną inwestycję przekaże Urząd Marszałkowski.

Niewielki szpital w Wolicy od lat pęka w szwach. I to dosłownie. Zagospodarowany jest każdy skrawek przestrzeni, łącznie z piwnicami. Rozbudowa planowana była od lat. Szczególnie części rehabilitacyjnej, z której teraz korzystają nie tylko poprzedni pacjenci, ale też nowi borykający się z problemami zdrowotnymi po koronawirusie.

Teraz żyjemy szczepieniami i statystykami, ale to się nie skończy. Eksperci mówią, że trzeba być przygotowanym, by osoby, które przeszły koronawirusa przywracać do sprawności. A to na pewno będzie wymagało dobrego personelu i pomieszczeń – stwierdza Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Dobudowa do istniejącego budynku nowego skrzydła kosztowałaby kilkanaście milionów złotych. Tańszym rozwiązaniem jest postawienie na tyłach placówki pawilonu, który w przyszłości będzie można połączyć z głównym obiektem.

Będzie to typowy pawilon rehabilitacyjny z dodatkowymi 26 łóżkami rehabilitacyjnych oraz z pełnym zapleczem i wyposażeniem, a także salą ćwiczeń – wyjaśnia Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala. - Będzie to typowa część rehabilitacyjna. Stanie w miejscu, gdzie planowaliśmy nowe skrzydło. Dzięki temu będziemy mogli rozszerzyć  działalność i poprawić warunki. Nie ulega wątpliwości, że infrastruktura jest zbyt mała, by móc się rozwijać, a naszym założeniem jest stworzenie wzorcowego szpitala pulmonologicznego w Polsce.

Koszt tej inwestycji to 6 milionów złotych. Będą pochodzić z budżetu województwa. Radni projekt rozpatrzą na sesji 31 maja 2021 roku.

Widzimy potrzebę, by szpital w Wolicy się rozwijał. Teraz konieczność rozbudowy stała się pilnym faktem, tak by służył mieszkańcom regionu – dodaje Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - Powikłań pocovidowych u pacjentów jest sporo, a szpital w Wolicy to doskonałe miejsce, by radzić sobie w odpowiedni sposób z tego rodzaju rehabilitacją, która jest kolejnym ważnym elementem walki z covidem. Jej kolejnym etapem po walce  bezpośredniej, przez szczepienia po rehabilitację.  

Jeśli radni poprą projekt przeznaczenia 6 milionów złotych na rozbudowę szpitala w Wolicy inwestycja może ruszyć jeszcze w czerwcu. Część dokumentów związanych z pozwoleniami już jest opracowywana. Prace mają zakończyć się jesienią, a pierwsi pacjenci w nowym pawilonie zaczną leczenie w z początkiem 2022 roku.

AW, fot. szpital w Wolicy

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/