Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Piknik Zdrowotny przy szpitalu

Liczne atrakcje, ale przede wszystkim szereg bezpłatnych badań profilaktycznych i porad czeka dziś  na uczestników Festynu Zdrowotnego. Przypominamy - impreza rozpoczyna się o godz. 12.00 na terenie przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu i potrwa do 17.00.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Departament Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, który wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przygotowuje na tę okazję wiele atrakcji z zakresu profilaktyki zdrowotnej  oraz konkursy i liczne niespodzianki dla uczestników. - Osoby mające  problemy ze stresem, nadwagą, miażdżycą, nadciśnieniem, cukrzycą czy wzrokiem zachęcamy do spotkania ze specjalistami z zakresu: psychologii, onkologii, kardiologii, okulistyki oraz dietetyki, by zasięgnąć porady i uzyskać profesjonalną pomoc – zaprasza Iwona Raszke-Rostkowska, specjalistka ds. promocji. - Kaliszanie będą  mogli także  poddać się podstawowym badaniom profilaktycznym, takim jak: pomiar tkanki tłuszczowej, mierzenie ciśnienia tętniczego pomiar cukru, badanie wzroku oraz BMI - czyli oznaczenie wskaźnika oceniającego stopień ryzyka wystąpienia chorób związanych z nadwagą, takich jak np.: miażdżyca lub choroba niedokrwienna serca.

W trakcie pikniku będzie można również oddać krew w specjalnie podstawionym do tego celu ambulansie. Imprezie towarzyszyć będą pokazy ratownictwa medycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy prezentowane przez ratowników medycznych oraz słuchaczy Wydziału Ratownictwa Medycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. - Dla zainteresowanych przewidziano dodatkowo kurs podstawowej wiedzy praktycznej  na ten temat – dodaje Iwona Raszke-Rostkowska..

W trakcie Pikniku Zdrowotnego zaplanowano również liczne konkursy z nagrodami niespodziankami. Organizatorzy zapraszają w godzinach 12.00-17.00.

MIK, fot. arch., organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/