Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 maj 2021 Godzina:
imieniny: Ofelia, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Pandemia koronawirusa: jaka sytuacja w wielkopolskich szpitalach?

Rośnie liczba zajętych łóżek covidowych i respiratorów, ale nie ma potrzeby transportowania pacjentów do innych województw – zapewnił nas Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. W mediach ogólnopolskich pojawiły się informacje, że pacjenci z Wielkopolski mają trafiać do województwa zachodniopomorskiego, m.in. do Szczecina.

Służby wojewody wielkopolskiego uspokajają, że na razie sytuacja tego nie wymaga. 

Jeśli chodzi o możliwość transportu pacjentów covidowych do innych województw, to - mimo iż sprawdzone zostały procedury w tym zakresie - nie ma potrzeby takich ruchów. Nie ma planów w tym zakresie – odpowiada Maciej Parysek z biura prasowego wojewody.

Jak dodaje, na dzień 8 kwietnia 2021 r. liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z  zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 3795, w tym 3177 łóżek pozostaje zajętych (co stanowi przyrost o 16 zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego).

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek przedstawia się następująco: II poziom zabezpieczenia szpitalnego - 3094, w tym 2645 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 19  zajętych łóżek w stosunku do dnia poprzedniego)

Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z  zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 297, w tym 220 łóżek jest zajętych. W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek respiratorowych przedstawia się następująco: II poziom zabezpieczenia szpitalnego - 239, w tym 183 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego)

Od początku 3. fali (od 8 marca 2021 r.) wydanych zostało 107 decyzji nakładających obowiązek zabezpieczenia łącznie 1800 łóżek na wszystkich poziomach zabezpieczenia, w tym 1763 na II poziomie – na dzień 8 kwietnia uruchomiono 1754 łóżek dla pacjentów covid – dodaje Maciej Parysek.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/