Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Wszemił

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Ogród – sposób na wypoczynek

Ogród to miejsce, które może być naszą prywatną strefą odpoczynku. Ma właściwie wszystko, co do relaksu jest potrzebne: kojącą zieleń, zapach kwiatów, odgłosy przyrody i widok na błękitne niebo. Od nas zależy, jak tę przestrzeń zaaranżujemy, by przebywanie w ogrodzie było jeszcze przyjemniejsze, a na pewno wygodniejsze.

  1. Leżaki ogrodowe – widok na niebo.
  2. Latarnie ogrodowe – nie tylko na prąd.
  3. Elegancki i kawowy stolik ogrodowy.

Nie potrzeba zbyt wiele, aby dodatkowo uprzyjemnić sobie pobyt w ogrodzie. Leżaki ogrodowe to niezbędny element takiej przestrzeni, gdyż pozwalają na relaks w wygodnej pozycji. Na pewno przyda się też elegancki i kawowy stolik ogrodowy. Nie należy także zapominać o tym, że ogród to nie tylko przestrzeń do wypoczynku w dzień. Równie przyjemne są zwłaszcza letnie ciepłe wieczory (czy nawet noce) spędzone w ogrodzie – dlatego warto zainwestować w równomiernie oświetlające latarnie ogrodowe. Estetyczny i praktyczny ogród pozwoli nam na codzienny choćby krótki wypoczynek po ciężkim dniu, a weekendowo będzie prawdziwą odskocznią od rutyny i miejscem ładowania naszych wewnętrznych akumulatorów. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym ogrodowym elementom aranżacyjnym.

Leżaki ogrodowe – widok na niebo

Leżaki ogrodowe pozwalają na odpoczynek w wygodnej pozycji. Dziś takie leżaki to nie tylko dobrze znane i wygodne w transporcie leżaki składane. Nowoczesne leżaki to też nie tak jak kiedyś drewniany, aluminiowy lub plastikowy stelaż z płótnem. To forma o wiele bardziej wygodna i wytrzymała. Takie leżaki to leżaki drewniane, z rattanu czy technorattanu. Dziś leżaki to naprawdę wygoda – a to dzięki regulowanym oparciom, wysuwanym podłokietnikom czy podnóżkom. Leżaki ogrodowe pozwolą nam na komfortowe patrzenie w niebo i na kojącą zieleń także dzięki dodatkowym poduszkom. A gdy chcemy uchronić się przed słońcem, nie przerywając swojego wypoczynku, dobrze zdecydować się na leżak z daszkiem. Bardzo oryginalnymi rozwiązaniami są: leżak wiszący (przywodzący na myśl hamak), leżak bujany (dla dzieci i dla tych, którzy lubią być ukołysani do poobiedniej drzemki) czy leżak grawitacyjny (ma on bardzo oryginalną i nowoczesną formę, która sprawia, że leżak wygląda, jakby unosił się w powietrzu). Jeśli leżak to dla nas wciąż za mało, zawsze możemy się zdecydować na łóżko ogrodowe. Są one wykonane z różnych materiałów i mają bardzo gustowne formy.

Latarnie ogrodowe – nie tylko na prąd

Latarnie ogrodowe nie tylko pozwalają na to, by światło wydobywało piękno naszego ogrodu, gdy na dworze jest zmrok czy zapewniają bezpieczeństwo poruszania się po nim. Dzięki latarniom ogrodowym będziemy mogli przyjemnie spędzać czas na wypoczynku w przydomowym ogrodzie nawet późnym wieczorem czy nocą. A taka forma relaksu, zwłaszcza podczas ciepłych letnich wieczorów, jest nie do przecenienia. Co ważne, latarnie ogrodowe mogą być zasilane energią słoneczną (to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ekologiczne oraz modne – wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii to wiodący trend) albo też tradycyjnie prądem z sieci energetycznej. Latarnie grodowe pod względem stylu łatwo dopasować do ogrodu – wśród tych źródeł światła znajdziemy takie o formach bardzo nowoczesnych oraz retro (na przykład bardzo stylowe przypominające swoją formą starodawne latarnie gazowe).

Elegancki i kawowy stolik ogrodowy

Samo wyobrażenie o kawie wypijanej rano we własnym ogródku, gdy na trawie jest jeszcze rosa, a wszystko budzi się do życia już relaksuje. A co dopiero wprowadzenie tego wyobrażenia w czyn. By móc kawę wypić wygodnie, potrzebny będzie stolik kawowy. Takie ogrodowe meble niewielkich rozmiarów są wykonane z drewna, rattanu, metalu, szkła czy też mogą mieć gustowny kamienny blat. Poranek przy takim stoliku i z filiżanką ulubionej kawy to wróżba dobrego dnia.

Warto zadbać o przestrzeń, w której najlepiej się nam odpoczywa – uczynić ją estetyczną, a zarazem praktyczną.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/