Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Lesława, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Od 1 kwietnia wieczorynka w szpitalu

Od dziś od godz. 18.00 wieczorową i świąteczną pomoc doraźną świadczyć będzie mieszkańcom Kalisza i powiatu kaliskiego Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Poznańskiej. Na pacjentów czekają 4 gabinety lekarskie, zabiegowy, toalety i poczekalnia, a także 8-osobowy zespół medyczny.

Do tej pory wieczorynka funkcjonowała w przychodni Puls przy ul. Polnej. O przejęcie tych usług od dawna walczył jednak, i jak widać skutecznie, kaliski szpital, który podkreśla, że sytuacja ta pozwoli na uporządkowanie ruchu chorych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym,. W ocenie przedstawicieli placówki zbyt często na SOR trafiali pacjenci, których winni byli korzystać właśnie z wieczorynki. - Chodziło nam o należyty podział obowiązków i zapewnienie standardu funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który powinien zajmować się tym do czego powołany jest z mocy ustawy – ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.

Na wieczorową i świąteczną pomoc doraźną może liczyć 180 tysięcy mieszkańców Kalisza oraz gmin powiatu kaliskiego. Przygotowano dla nich 4 gabinety lekarskie, zabiegowy, toalety i poczekalnię. Na jednym dyżurze pracować będzie 4 lekarzy i 4 pielęgniarki. Do dyspozycji pacjentów wieczorynki dostępny będzie bezpłatnie parking A na terenie szpitala, po prawej stronie za szlabanem, a w godzinach 19.00 – 7.00, również nieodpłatnie, parking przylegający do terenu szpitala.

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej będą mogły do późnego wieczora dojechać autobusami (rozkład jazdy poniżej). Dla części pacjentów szpital zabezpieczył natomiast 2 karetki. – Na transport sanitarny mogą liczyć pacjenci, którzy zgodnie z ustawą maja dysfunkcję ruchu uniemożliwiającą poruszanie się środkami transportu publicznego, tzn. pacjenci leżący – dodaje Paweł Gawroński.

Wieczorynka będzie czynna w dni powszednie od godz. 18.00 do 8.00 dnia następnego, a także przez całą dobę w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy. Informacja o nowej lokalizacji wieczorynki oraz numerach telefonów została przekazana do wszystkich ośrodków zdrowia w mieście i powiecie.

Wieczorynka mieści sie w budynku Pogotowia Ratunkowego tuż przy szpitalu. Wystarczy minąć szlaban przy wjeździe na teren szpitala i kierować się przed siebie. Drogę wskazuje stosowne oznakowanie.

MIK, fot. autor

Dojazd do Szpitala przy ul. Poznańskiej

Dojazd do Szpitala przy ul. Poznańskiej zapewnia 6 linii komunikacyjnych KLA:

S2, S3, 2, 6, 12, 12K.

Wszystkie autobusy przejeżdżają przez centrum miasta – mają przystanki zlokalizowane na Placu Jana Pawła II lub w Nowym Rynku.

Linie zapewniają dojazd z kierunków:

Linia S2 - Winiary Osiedle

Linia S3 - Długa Pętla

Linia 2 - Hanki Sawickiej 5

Linia 6 - Pólko, Elektryczna Pratt & Whitney

 Linie 12, 12K - Fabryka Domów

Średnia częstotliwość kursowania przez ul. Poznańską i przystanek przy szpitalu:

Dni robocze - co 10 min.

Soboty - co 20 min.

Niedziele – co 20 min.

Zakres czasowy połączeń:

Dni robocze – od 5:01 do 22:41

Soboty – od 5:27 do 20:41

Niedziele – od 6:11 do 20:41

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/