Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 02 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Nowe zakażenia koronawirusem i ponad pół tysiąca zmarłych

Jest lepiej, ale to nadal zbyt mała poprawa – ocenia dzisiejsze dane Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował w piątek o niespełna 11 tys. nowych zakażeń i ponad 500 ofiarach śmiertelnych. Wciąż bardzo wielu pacjentów jest w ciężkim stanie, pod respiratorami.

Tendencja spadkowa dotycząca zakażeń utrzymuje się, ale liczba zgonów wciąż jest zatrważająca. I będą kolejne ofiary śmiertelne, bo jak powiedział na konferencji prasowej w piątek Wojciech Adrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia wciąż zajętych jest 71% respiratorów; to - jak ocenił - bardzo dużo.

Andrusiewicz dodał, że zakażeniu ulega obecnie bardzo dużo młodych osób. Zaapelował też o odpowiedzialność podczas długiego weekendu majowego, bo - jak powiedział - od tego, jak go spędzimy zależeć będą nasze wakacje.

Tymczasem sytuacja wygląda następująco: Wielkopolska to dziś 1216 nowych zakażeń i 42 zgony, w tym 14 wyłącznie z powodu covid. Dwie ofiary śmiertelne to mieszkańcy Kalisza. Dodatnie testy otrzymały 22 osoby. W powiecie kaliskim zachorowało 7 mieszkańców.

Dużo, bo 4 zgony są w powiecie ostrowskim, tam również 65 nowych zakażeń koronawirusem. 14 zachorowań jest w powiecie kępińskim, 10 w ostrzeszowskim (tu 1 zgon) i 10 w pleszewskim, a 7 w jarocińskim (tu 1 zgon).

W kraju mamy 10 858 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (1736), mazowieckiego (1345), wielkopolskiego (1216), dolnośląskiego (1179), małopolskiego (908), łódzkiego (746),

pomorskiego (537), zachodniopomorskiego (521), lubelskiego (475), kujawsko-pomorskiego (469), podkarpackiego (333), świętokrzyskiego (320), opolskiego (293),

warmińsko-mazurskiego (271), lubuskiego (251), podlaskiego (167). 91 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 149 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 390 osób.

MIK, fot. WOT

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/