Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Nie ma już wolnych szczepionek. Terminy zajęte do końca marca

3,1 mln szczepionek, które dotrą do nas do 31 marca zostały już rozdysponowane. W tej chwili nie mamy wolnych dawek – poinformował w niedzielę pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Rząd apeluje do seniorów, by nie narażali się i nie przychodzili osobiście do przychodni, by zapisać się na szczepienie. Uruchomiony został dodatkowy nr do rejestracji SMS. Gdy tylko nowa pula szczepionek pojawi się w Polsce, chętne osoby w wieku 70+ zostaną powiadomione o możliwości zaszczepienia.

- W tej chwili nie mamy wolnych terminów. To wynika z braku szczepionek. Dlatego apelujemy do seniorów, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni. Wszystkie terminy do marca zostały już zarezerwowane, wszystkie szczepionki zostały rozdysponowane – przedstawił fakty szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Rząd apeluje do seniorów, by zgłaszali chęć do szczepienia telefonicznie, przez internet lub SMS. Każdy senior może zadzwonić pod 989 i mimo braku terminów może zostawić dane kontaktowe i jak tylko pojawią się nowe szczepionki to zostanie umówiony na konkretny termin.

W celu rejestracji można wysłać również SMS na numer 664 908 556.

- Gwarantujemy, że każdy senior, który przekaże dane, jak tylko pojawią się szczepionki w Polsce, a w konsekwencji nowe terminy, to pracownicy infolinii zadzwonią do takiej osoby i zaproponują konkretny termin szczepienia – zapewnia Michał Dworczyk.

Do końca marca w Polsce zaszczepionych ma być 3,1 mln osób. -  Ale system, który stworzyliśmy pozwoliłby na zaszczepienie 11 mln osób. Niestety brakuje nam szczepionek – przyznał pełnomocnik rządu ds. szczepień.

- Wiem, że część osób przyzwyczajona jest do tego, by samodzielnie zgłaszać się do przychodni, ale w dzisiejszych czasach to jest narażanie się osób starszych na kontakt z chorymi. Zostańmy w domu i wykorzystajmy inne możliwe kanały – apelują rządzący.

Polska pozyskuje szczepionki w ramach wynegocjowanej przez Komisję Europejską umowy. - Ta umowa gwarantuje solidarny podział szczepionek pomiędzy wszystkie kraje UE, jednak wielkość dostaw zdecydowanie nie pokrywają się z za potrzebowaniami na szczepienia w Polsce - powiedział szef KPRM. 

W konferencji wzięła udział również Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

- Zmagamy się z epidemią koronawirusa. Chcemy zabezpieczyć obywateli i ratować miejsca pracy, ale zdrowie i życie jest najważniejsze. Pula szczepień jest obecnie wyczerpana, ale niedługo będzie uzupełniona. Apeluję: zostańmy w domu – powiedziała Marlena Maląg.

Od jesieni działa pod numerem 22 505 11 11 infolinia Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniora. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy Cyfrowego Wolontariusza, który pomoże w eRejestracji na szczepienie.

Podczas konferencji poinformowano również, że w nadchodzącym tygodniu zapadnie decyzja o przedłużeniu bądź zmianie obowiązujących obostrzeń.

AG, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/