Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Najlepsza alternatywa dla okularów

Choć okulary nie są już przyczyną kompleksów, bo od lat projektanci zaskakują bardzo atrakcyjnymi oprawkami i modne propozycje są niezwykle ważnym elementem wizerunku, to wiele osób na co dzień lub okazjonalnie sięga po soczewki kontaktowe. Ta branża rozwija się również dynamicznie i nowoczesne modele są lekkie, wygodne i bezpieczne. Przede wszystkim dają bardzo dużo swobody, co jest niezwykle ważne w czasie różnych aktywności.

  1. Jak dobrać soczewki?
  2. Soczewki dopasowane do potrzeb
  3. Wygodna przede wszystkim

Jak dobrać soczewki?

Popularne soczewki kontaktowe z Soczewki 24 H to jedna z metod korekcji wzroku. Gwarantują nieograniczone widzenie, swobodę, dają możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportu i są bardzo dyskretne. W ofertach producentów znaleźć można bardzo różnorodne modele, które bez problemów można dopasować do indywidualnych potrzeb. Warto skontaktować się z okulistą lub optometrystą przed rozpoczęciem korygowania wzroku soczewkami, by dobrać odpowiednie szkła, które będą służyć, a nie przeszkadzać. Warto przy tym pamiętać, że nie każdy może je nosić i ta metoda korekcji wzroku nie będzie możliwa u osób, które mają zapalenie przedniej komory oka, infekcje bakteryjne lub urazy lub są jednooczne. Natomiast pacjenci, którzy borykają się z zespołem suchego oka, alergiami, cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi oraz kobiety w ciąży, powinni szczególnie uważnie dobierać propozycje z Soczewki 24 H. W tym wypadku niezwykle istotna będzie opinia specjalisty.

Soczewki dopasowane do potrzeb

Najlepsze soczewki to te dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Specjaliści najchętniej sięgają po modele silikonowo-hydrożelowe. Te soczewki jednodniowe są bardziej uwodnione i miękkie, a dzięki temu doskonale dostosowują się do oka. Nawet osoby o wrażliwych oczach będą czuć się w nich doskonale. Soczewki jednodniowe silikonowo-hydrożelowe podbiły rynek. Na początku były przeznaczone do stosowania ciągłego (dzień i noc), ponieważ wyróżniały się wysoką przepuszczalnością tlenu. Jednodniowy system wymiany nie generuje również konieczności pielęgnacji szkieł, a także minimalizuje również ryzyko błędów związanych z niewłaściwym noszeniem lub zakładaniem. Ta opcja jest również idealna dla osób, które po soczewki sięgają okazjonalnie – na przykład w związku z aktywnością sportową czy też wyjściem na imprezę, na co dzień natomiast chętnie wybierają okulary.

Wygodna przede wszystkim

Wiele osób sięga po komfortowe soczewki miesięczne. To opcja dla tych, którzy noszą tego typu dodatki stale. Nowoczesne propozycje minimalizują ryzyko podrażnień, ale muszą być indywidualnie dobrane, by były wygodne. To podstawa tego, by się dobrze czuć. Warto przy tym pamiętać, że soczewki miesięczne to zdecydowanie bardziej opłacalne rozwiązanie dla osób, które zakładają je codziennie. Czas liczony jest od pierwszego dnia kontaktu z okiem i po 30 dniach trzeba parę wyrzucić i kupić nową. Oczywiście te soczewki będą wymagać od nas odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba je ściągać na noc i przechowywać w specjalnym pojemniku z płynem.

Na rynku oczywiście znaleźć można różnorodne propozycje i czasem trzeba poszukać idealnej marki bądź też rodzaju soczewek, ale takie starania będą się opłacać. Szkła kontaktowe zapewniają zdecydowanie szersze pole widzenia niż okulary korekcyjne, nie zmieniają wielkości widzianego obrazu i czyli widzieć będziemy świat w realnych rozmiarach. Poza tym soczewki nie zsuwają się z nosa, nie zaparowują, nie zalewa ich padający deszcz lub śnieg i są niezastąpione w trakcie uprawiania sportu, a latem bez przeszkód można założyć designerskie okulary przeciwsłoneczne.

artykuł sponsorowany

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/