Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Ma być szybko i bezpiecznie. Tak powstaje Punkt Szczepień Masowych w Kaliszu ZDJĘCIA

Ciąg komunikacyjny będzie tak zorganizowany, by minimalizować kontakt między ludźmi, a zapisy na konkretną godzinę mają zapobiec tworzenia się kolejek. W sali Akademii Kaliskiej powstaje Punkt Szczepień Masowych. Samorząd Kalisza, który odpowiada za organizację tego miejsca będzie gotowy do procesu szczepień już w przyszłym tygodniu, ale będzie czekał na dostawy szczepionek.

Punkt Szczepień Masowych powstaje w Akademii Kaliskiej przy ul. Nowy Świat. Procesem od strony medycznej będzie się zajmować przychodnia Kids Clinic. W sali ustawiane są już boksy, w których załogi medyczne będą szczepić kaliszan. Ustalany jest też cała organizacja szczepień.

 

– Robimy to tak, by minimalizować zagrożenie zarażaniem się i potencjalnej niewygody czy utrudnień dla kaliszan. Na wejściu będzie miejsce do odkażenia dłoni, wypełnienia ankiety, dalej ludzie będą przechodzić na właściwą salę do boksu szczepiennego, jest też miejsce, by po szczepieniu odczekać kwadrans – zapowiada Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza.

 

Punkt Szczepień Masowych może szczepić nawet 2500 kaliszan tygodniowo. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy będą zaszczepieni w ciągu 14 tygodni. O ile dostawy szczepionek nie zawiodą. Są one kluczowe również dla daty rozpoczęcia szczepień. Punkt będzie gotowy w przyszłym tygodniu, ale pierwsze szczepionki na masową skalę trafią do nas między początkiem a połową maja. Władze miasta zapewniają, że zabiegają o to, by do Kalisza dostawy dotarły jak najprędzej.

Równie ważne co same szczepionki jest tutaj zachowanie samych kaliszan.

 

– Bardzo proszę o to, by mieszkańcy uważnie śledzili media i miejskie komunikaty ws. szczepień. Jeśli już ruszy rejestracja i same szczepienia bardzo ważne jest, by pilnować wyznaczonych godzin. Nie przychodzić wcześniej, na zapas, z obawy, że szczepionek zabraknie. Nie zabraknie szczepionek, a przyjście wcześniej przed punkt szczepień nie wpłynie na przyśpieszenie szczepienia. Bądźmy spokojni i odpowiedzialni za siebie i innych – apeluje prezydent Kinastowski.

 

MS, fot. UM Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/