Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Koronawirus w kaliskim „Okrąglaku”. Jeden z oddziałów zamknięty, personel i pacjenci w kwarantannie

U jednego z pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Poznańskiej stwierdzono zakażenie koronawirusem. Informację tę potwierdził w środę rzecznik prasowy placówki. Oddział Chorób Wewnętrznych II, na którym przebywał mężczyzna, został zamknięty, a pacjenci i personel objęci kwarantanną.

Mężczyzna przebywał w szpitalu 3 dni, zanim 25 marca potwierdzono u niego koronawirusa. - To pacjent po 60. roku życia - mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego "Okrąglaka". - Na Oddziale Chorób Wewnętrznych II w kwarantannie jest 22 pacjentów oraz 14 osób personelu. 

Dyrekcja szpitala wydała komunikat o sytuacji w placówce:

"22 marca o godz. 13.30 do SOR został przyjęty pacjent, który następnie o godz. 17.10 został hospitalizowany w jednoodcinkowym Oddziale Chorób Wewnętrznych II. Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji.

25 marca szpital otrzymał dodatni wynik badania. Decyzją Dyrekcji oddział został zamknięty. Obecnie od momentu powzięcia tej informacji, pacjenci oraz personel oddziału zostali poddani kwarantannie oraz nadzorowi epidemiologicznemu. O całej sytuacji powiadomiony został kaliski SANEPID, konsultant wojewódzki w zakresie chorób zakaźnych, konsultant wojewódzki w zakresie mikrobiologii oraz przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. - Takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi - informuje Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala".

Do sytuacji odniósł się także prezydent miasta Krystian Kinastowski. 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads