Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 październik 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Maur

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Kaliski szpital najlepszy w Wielkopolsce

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Perzyny w Kaliszu został uznany za najlepszy szpital w województwie wielkopolskim w badaniu benchmarketingowym realizowanym w ramach Projektu „Portrety szpitali – mapy możliwości”. Ocenie poddano kilkanaście obszarów z zakresu zarządzania i finansów.

Benchmarking to badania porównawcze – praktyka stosowana w zarządzaniu, polegająca na porównywaniu procesów i praktyk stosowanych przez własne przedsiębiorstwo, ze stosowanymi w przedsiębiorstwach uważanych za najlepsze w analizowanej dziedzinie. Wynik takiej analizy służy jako podstawa doskonalenia. Jest to praktyczna realizacja przysłowia: "trzeba się uczyć na błędach, ale lepiej uczyć się na cudzych, niż swoich".

 

Projektem „Portrety szpitali – mapy możliwości” objęto placówki, dla których organem założycielskim jest samorząd.  – Zakwalifikowane placówki otrzymały dostęp do platformy informatycznej, za pośrednictwem której wypełniały ankietę, odpowiadając na pytania z 13 obszarów m.in. zarządzania zasobami ludzkimi, przestrzegania prawa, budżetu, finansów czy relacji na linii szpitalwłaściciel – wyjaśnia Magdalena Sobolewska z Biura Projektu Portrety Szpitali. – Na tej podstawie szpital w Kaliszu uznany został za najlepszy w województwie. Warto podkreślić aktywność i zaangażowanie kierownictwa szpitala w korzystaniu z nowoczesnych i innowacyjnych narzędzi wspierających zarządzanie.

 

Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu stworzenie praktycznego narzędzia, które pomoże samorządowcom w bieżącym i strategicznym nadzorowaniu nad funkcjonowaniem szpitali, a dyrektorom – w diagnozie stanu ekonomicznego i jakości pracy zarządzanych przez nich jednostek.

Gala Najlepszych Szpitali odbędzie się dziś tj. 12 czerwca popołudniu w ramach VIII Konferencji Hospital Management Wyzwania 2014  w Warszawie, a nagrodę odbierze dyrektor kaliskiej placówki Wojciech Grzelak.  Projekt „Portrety szpitali – mapy możliwości" realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/