Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Kaliska firma zaprasza w piątek potencjalnych dawców szpiku

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się o tym, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy z nas może również pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

Dlatego we współpracy z Fundacją DKMS kaliska firma Acropol Spedycja i Transport organizuje spotkanie, podczas którego będzie chciała zebrać jak największą liczbę potencjalnych dawców szpiku. Zarejestrować się będzie można od godziny 11:00 do 16:00 w siedzibie firmy przy ul. Chopina 23 A, w restauracji „Mąka z jajem”. Sama rejestracja jako potencjalnego dawcy szpiku jest bardzo prosta. Na początku wypełnia się krótką ankietę, a następnie trzema pałeczkami pobiera się wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Całą resztą zajmą się wolontariusze. - Zdecydowałam się na współpracę z Fundacją DKMS, ponieważ los drugiego człowieka nigdy nie był dla mnie obojętny. Zorganizowanie Dnia Dawcy Szpiku w naszej firmie pozwala nam pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, nie tylko poprzez wsparcie finansowe, ale także dobrowolne zaangażowanie pracowników. Zapraszam serdecznie wszystkich kaliszan do wsparcia naszej akcji - mówi Izabela Jastrzębska, prezes firmy Acropol.

Firma wraz Fundacją DKMS zapraszają do udziału osoby w wieku 18-55 lat, ważące nie mniej niż 50 kg i nie posiadające dużej nadwagi. Tatuaż czy ciąża nie stanowią przeszkody, by zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku.

KB, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/