Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Higieną w grypę. Lekcja dla maluchów ZDJĘCIA

Grypa to zmora sezonu jesienno-zimowego, ale są na nią są sposoby. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, a czas kiedy wzrasta zachorowalność można przejść bez choćby przeziębienia. Najprostsza metoda - i pewnie dla wielu zaskakującą - to zwykłe przestrzeganie higieny, co mogli usłyszeć w trakcie lekcji profilaktycznej uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Edukator" w Kaliszu. Pierwszoklasiści, by dowiedzieć się, jak zapobiegać chorobie specjalnie odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologicznej w Kaliszu.

Na początek profilaktyka. Uczniowie ze specjalnie przygotowanej prezentacji dowiedzieli się m.in., jakie czynności mogą ustrzec przed tą wyczerpującą i trudną w leczeniu chorobą. – Wystarczą proste czynności higieniczne. One nie tylko mogą uchronić nas przed zachorowaniem, ale też wzmacniają naszą odporność – mówi Elżbieta Wojtyła, kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. 

Wiedzę, którą zdobyły mogły wykorzystać w praktyce. Tuż po prezentacji pracownicy Sanepidu przeprowadzili warsztaty dbania o higienę rąk. Ich dokładne mycie to podstawa w walce z grypą. A w laboratorium żywności, od jego kierownik Magdalena Wiśniewska oraz laborantki Joanna Biegańska, dowiedziały się, co zrobić, by żywność była bezpieczna. Miały też okazję poznać sprzęt laboratoryjny, potrzebny do pobierania wymazu z rąk.

Przy okazji wizyty W Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Agnieszka Stępniak oraz Joanna Jaroma Woźniak z Sekcji OZ i PZ opowiedziały maluchom o bezpieczeństwie w czasie ferii. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci kolorowanki.

AW, E.W - PSSE

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/