Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Drive thru w Kaliszu przebada około 150 osób dziennie

Około 150 osób dziennie będzie mogło skorzystać z mobilnego punktu pobrań drive thru w Kaliszu – szacuje wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Usługa jest bezpłatna, a zainteresowanie duże, dlatego podjęto decyzję o wydłużeniu godzin pracy punktu. Będzie dostępny dla kaliszan od 10.00 do 19.00.

- Moja decyzja jest podyktowana dynamicznym wzrostem zakażeń w powiecie kaliskim i Kaliszu. Każdego dnia obserwuję sytuację w regionie i wiem, że niektórzy mieszkańcy mają obawy o swoje zdrowie - mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - W pełni to rozumiem, dlatego punkt będzie działał aż pięć dni. Codziennie chcemy zbadać około 150 osób, jeśli będzie taka liczba zgłoszeń. Wydłużamy także godziny funkcjonowania punktu od 10:00 do 19:00, a badania będą w pełni bezpłatne. Dlatego zwracam się do mieszkańców powiatu kaliskiego i miasta Kalisza, że jeśli ktokolwiek ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, proszę zgłaszać się do sanepidu. Punkt drive thru jest dla was – dodaje.

Punkt zostanie uruchomiony na parkingu przed Stadionem Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu. Osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby Covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-EpidemiologicznąZgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 61 65 68 075

Punkt poboru będzie funkcjonował w Kaliszu od 11 do 16 maja w godzinach od 10.00 do 19.00. Z uwagi na duże zainteresowanie badaniami przez mieszkańców Krotoszyna, Łukasz Mikołajczyk zdecydował o wydłużeniu o godzinę czasu pracy kaliskiego centrum. Zgodnie z założeniami punkt drive-thru będzie mógł przebadać w sumie 750 osób. Badania są bezpłatne i nie wymagają opuszczania samochodu przez osobę, od której zostanie pobrana próbka. Każdy z przebadanych mieszkańców otrzyma dostęp do wyników online, a w przypadku wyniku pozytywnego testu, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kaliszu. 

Punkt poboru prób to projekt dla osób zmotoryzowanych realizowany przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej i Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z lokalnym samorządem, który zabezpieczył m.in. miejsce do badań. Koordynacji projektu poszerzenia diagnostyki laboratoryjnej w skali województwa podjął się wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Dziękuję również ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi za wsparcie, bez którego uruchomienie drive-thru w tej formie byłoby niemożliwe – dodaje wojewoda. 

W Krotoszynie, dzięki prowadzonym przez trzy dni w ramach centrum pobrań COVID-19 badaniom, wykonano testy na obecność koronawirusa u 302 osób. Do 7 maja badania laboratoryjne nie potwierdziły żadnego wyniku dodatniego testu.

W Wielkopolsce odnotowano dotychczas 1 640 przypadków koronawirusa. W Kaliszu i powiecie kaliskim zakażeniu uległo ponad pół tysiąca osób. Od początku pandemii w Wielkopolsce wykonano ponad 33 tys. testów.

Kalisz to druga po Krotoszynie lokalizacja wskazana przez wojewodę wielkopolskiego, w której uruchomione zostanie mobilne centrum diagnostyczne.

MIK, fot. WOT

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/