Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Darmowe badania i konsultacje medyczne. Galeria Amber zaprasza do Miasteczka Zdrowia Kalisz 2021

Na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie zaprasza w najbliższy czwartek Galeria Amber w Kaliszu. Miasteczku Zdrowia Kalisz 2021 będzie dostępne dla zainteresowanych od godz. 10.00 do 16.00.

Tegoroczna edycja poszerza wydarzenie o licznych ekspertów i wachlarz dostępnych badań. Celem akcji jest udostępnienie mieszkańcom określonych regionów możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia, a także edukacja w zakresie zdrowego stylu życia. Do wydarzenia dołączają kolejne centra i placówki medyczne wspierające misję eventu. Podczas wydarzenia w Kaliszu, od godziny 10.00 do 16.00, będzie można skorzystać z takich usług jak: badanie wzroku, badanie słuchu, badanie pod kątem osteoporozy, badanie w kierunku raka skóry, a także konsultacje z zakresu onkologii.

Dzięki współpracy z Wielkopolskim Oddziałem NFZ, osoby odwiedzające Miasteczko Zdrowia otrzymają szczegółowe informacje na temat nowego programu „Profilaktyka 40+”. W jego ramach każdy Polak powyżej 40. roku życia może wykonać pakiet badań diagnostycznych. Wcześniej musi jednak otrzymać skierowanie i w tym celu wypełnić specjalną ankietę dostępną na jego Internetowym Koncie Pacjenta (w zakładce „Profilaktyka”). Jeśli pacjent nie korzysta z IKP, może uzyskać e-skierowanie za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej pod nr tel. 22 735 39 53. Należy pamiętać, że od momentu wypełnienia ankiety do wystawienia skierowania mija zwykle kilka dni.

Osoby, które będą je już miały w dniu wydarzenia, będą mogły wykonać badania w punkcie laboratorium ALAB. Warunkiem jest jednak przyjście na czczo i posiadanie zebranych wcześniej próbek moczu i kału. Samego skierowania nie trzeba drukować, wystarczy zabrać dowód osobisty.  

Pacjenci, którzy nie będą jeszcze posiadać skierowania na badania w ramach programu „Profilaktyka 40+”, także będą mogli skorzystać z kilku bezpłatnych badań. To m.in. pomiar ciśnienia, poziomu glukozy czy badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Na miejscu znajdą się również komputery z dostępem do Internetowego Konta Pacjenta. Pracownicy NFZ zaoferują pomoc w wypełnieniu ankiety programu „Profilaktyka 40+”, albo przekażą niezbędne wskazówki, jak zrobić to w domu.

Dodatkowo na wydarzeniu będzie można skorzystać z porad rehabilitanta na temat profilaktyki wad postawy oraz przedstawicielek Federacji Stowarzyszeń Amazonki, które opowiedzą o profilaktyce raka piersi. Na miejscu będzie można również wyrobić kartę EKUZ.

 

Miasteczko Zdrowia to projekt, który powstał przez wzgląd na pandemię koronawirusa i ograniczoną dostępność lekarzy dla społeczeństwa.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że skutkiem ubocznym pandemii koronawirusa jest mniejsza dostępność do badań i lekarzy. Miasteczko Zdrowia, czyli plenerowe wydarzenie, ma za zadanie udostępnić za darmo dostęp do takich badań”, mówi Paweł Zabilski, przedstawiciel Fundacji Veritas.

 

Wydarzenie odbędzie się już drugi rok z rzędu. W tym roku organizatorzy zdecydowali się na organizację wydarzenia w aż sześciu miastach w Polsce: Wrocławiu, Kaliszu, Gdańsku, Radomiu oraz Rybniku. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Pacjenta. Sponsorem wydarzenia jest firma Perfekton.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z takich usług jak:

Będzie można również:

RED za organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/