Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Czy w domu też można skutecznie trenować?

Osoby, które profesjonalnie zajmują się sportem, od dawna już prezentują opinię w przestrzeni publicznej, że trenować możemy w każdym miejscu. Najważniejsze będą dobre chęci i konsekwencja.

Oczywiście w dzisiejszych czasach ćwiczenia realizowane w mieszkaniu to w przypadku wielu osób będzie jedyny wariant, aby zachować dobrą formę i zapewnić sobie jakąś aktywność fizyczną. Wiele osób przewiduje też, że przy treningach domowych będziemy musieli zostać na dłużej z uwagi na pandemię koronawirusa. Okazuje się, więc, że jeżeli skompletujemy parę podstawowych produktów służących jako sprzęt do ćwiczeń, to możemy zadbać zarówno o kondycję, ale też figurę.

Czy domowy sprzęt do ćwiczeń jest kosztowny?

Wydaje się też na pewno bardzo dobrą wiadomością dla wielu konsumentów, że wcale nie będziemy musieli wydawać fortuny na takie zakupy. Niemniej jednak trzeba skoncentrować się na właściwych wyborach tak, aby inwestycja była rzeczywiście trafiona. Pamiętajmy, że urządzenia przez nas zakupione albo zwykłe hantle będą nam służyć przez dłuższy czas. Jeżeli rozpoczynamy przygodę ze sportem, to naturalnie nie trzeba od razu kupować jakiejś drogie drogiej bieżni, na którą wydamy kilka tysięcy zł. Wszystko będzie zależało od tego również, jaką przestrzenią dysponujemy. Nie należy przecież otaczać się zbędnymi sprzętami niezależnie od tego, o jaką przestrzeń w naszym życiu chodzi. Samochód terenowy kupujemy wtedy, gdy będziemy wiedzieli, że nam się przyda. To samo będzie dotyczyć ćwiczeń. Wielu osobom na początek wystarczy, więc tylko drążek do podciągania i zestaw hantli. STS kod promocyjny to gwarancja najlepszej rozrywki w typowanie wyników poszczególnych spotkań już od samego początku zabawy.

Minimum produktów przy maksimum wydajności

Obecnie żyjemy w czasach, gdy narzekamy na brak możliwości zapewnienia sobie właściwego odpoczynku albo regeneracji, czy też właśnie ćwiczeń fizycznych. Dlatego specjaliści nieustannie opracowują jeszcze lepsze plany treningowe, które będą gwarantować nam maksimum wydajności w jak najkrótszym czasie. W efekcie więc kluczowa będzie tutaj nasza determinacja. Jeżeli podejdziemy do takiego tematu bardzo poważnie, to w krótkim czasie rzeczywiście możemy zbudować masę mięśniową albo wyrobić sobie znacznie lepszą kondycję. Wystarczy nam mata do ćwiczeń oraz kilka dobrych planów treningowych. Dawno już udowodniono, że kilka podciągnięć oraz przysiadów i pompek wykonanych energicznie i w krótkim przeciągu czasu bez większych przerw może dać rzeczywiście bardzo dobre efekty. Trzeba tylko wiedzieć, ile serii musimy wykonywać oraz ile powinno to być powtórzeń. Na tym przecież jest zbudowany cross fit, który zrewolucjonizował metody treningowe.

Wyposażenie dla bardziej wymagających

Z drugiej strony, jeżeli już mamy zbudowaną pewną masę mięśniową i czujemy się pewniej w temacie ćwiczeń, to możemy wyposażyć się na przykład w cięższe hantle albo nawet kamizelkę z obciążeniem. Dzięki temu na drążku będziemy czuli o wiele większy opór, ale jednocześnie nasze mięśnie będą o wiele bardziej intensywnie się rozwijać. Z kolei w przypadku ćwiczeń kondycyjnych można zakupić niezwykle praktyczny składany rower treningowy. Ma niewielkie rozmiary i można go schować wszędzie. Poza tym będzie mierzyć nam przebyte kilometry, co jest szczególnie ważne dla trenujących sportowców.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/