Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Laura, Wolmar

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Zdrowie

Chorych przybywa szybciej niż wiosną. Będą potrzebni wolontariusze

Chorych przybywa znacznie szybciej niż wiosną. Obecnie zajętych jest 59 na 120 łóżek i to pokazuje, że sytuacja jest dużo trudniejsza, więc szpital w Wolicy szuka wolontariuszy. Pierwsi chętni już się zgłaszają i tak jak poprzednio mają zapewnione wyżywienie i nocleg. Jest też inna dobra wiadomość: placówka otrzyma respirator transportowy niezbędny przy przewożeniu chorych w stanie krytycznym do szpitali, które zapewnią intensywna opiekę medyczną, której w Wolicy brakuje.

Chorzy ze zdiagnozowanym koronawirusem przyjmowani są od soboty 17 października. Tego dnia szpital w Wolicy ponownie stał się jednoimiennym. Obecnie hospitalizowanych jest 59 osób. – Tylko ostatniej doby przyjęliśmy 35 pacjentów – mówi Wioletta Przybylska, rzecznik prasowa szpitala. - To nie tylko pacjenci indywidualni, ale i grupy pacjentów z innych szpitali z całej Wielkopolski.

Placówka dysponuje 120 łóżkami na trzech oddziałach. Posiada też 10 respiratorów, 12 lekarzy i blisko 50 pielęgniarek. Szpital podpisał też kontrakty z anestezjologami, których zadaniem jest podłączenie chorych pod aparaty umożliwiające wspomaganie oddychania. Jednak w przypadku kiedy stan chorych będzie krytyczny i będzie wymagać opieki na oddziale intensywnej terapii medycznej, konieczne będzie ich przewiezienie do Poznania. – A do tego potrzebny jest respirator transportowy, którego nie mamy, ale w najbliższych dniach powinniśmy otrzymać taki z Urzędu Marszałkowskiego – dodaje Wioletta Przybylska.

I chociaż jeszcze nie wszystkie łóżka w szpitalu są zajęte to już wiadomo, że personel medyczny będzie potrzebować wsparcia ze strony wolontariuszy. Pierwsze osoby już się zgłaszają do szpitala. Wiadomo, że gotowość do pracy wyraziło dwóch duchownych, którzy wiosną też wspomagali chorych w Wolicy. Kolejni chętni są wypatrywani. Zgłaszać można się do przełożonej pielęgniarek Marzeny Pławiak: tel. 728 948 010,   62 761 25 10, e-mail: .

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/