Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Brakuje szczepionek. Opóźnienia w szczepieniach są już od 2015 roku

Brakuje szczepionek dla 6-latków – informuje jeden z czytelników portalu faktykaliskie.pl. Tych przeciwko błonicy, krztuścowi, polio i tężcowi. Przestoje w wykonywaniu zastrzyków potwierdza Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Kaliszu. Jednak te są chwilowe, bo dostawy szczepionek przychodzą regularnie i już dziś w przychodniach, w których ich nie było, braki miały być uzupełnione.

Chodzi o szczepionki na polio, krztusiec, tężec i błonicę. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna raz na kwartał otrzymuje dostawy z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zazwyczaj to około 500 zastrzyków na wszystkie obowiązkowe rodzaje szczepień. Dodatkowo pracownicy PSSE w Kaliszu regularnie jeżdżą po zastrzyki do Poznania. We wczorajszej dostawie było około 60 sztuk brakujących lekarstw. Wszystkie trafiły już do przychodni.

Może trudno w to uwierzyć, ale braki pojawiły się … w 2015 roku. Wtedy część dzieci nie została zaszczepiona i musiała czekać na swoją kolej, a to spowodowało reakcję łańcuchową. – Wtedy nie zaszczepiono wszystkich dzieci z rocznika 2010 i to się przełożyło na rok 2016 i 2017 – wyjaśnia Anna Napierała z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

Chodzi o około 100 dzieci, których nie udało się zaszczepić w latach ubiegłych i które czekają na zastrzyki w tym roku. Środowa dostawa powinna sprawić, że zaległości z ubiegłych lat zostaną znikną. Kolejny transport przyjedzie w połowie września. Wtedy przychodnie powinny zacząć szczepić tegorocznych sześciolatków, które zgodnie z kalendarzem,  dawkę leku powinny dostać do końca grudnia.    

AW, fot. pixabay.com 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/