Zdrowie - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Zdrowie

Blisko pół tysiąca chętnych do szczepień w pleszewskim szpitalu. Szczepienia zaczną się pod koniec roku

Jest już lista chętnych do szczepień przeciwko COVID-19 w Pleszewskim Centrum Medycznym. Obok pracowników medycznych i administracyjnych szpitala, którzy dobrowolnie chcą wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień, zgłosił się także personel innych placówek medycznych z regionu. Chętnych jest sporo, więc termin zapisów został przedłużony do 28 grudnia.

W grudniu Pleszewskie Centrum Medyczne zgłosiło gotowość do udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciwko COVID-19 i tym samym zostało wpisane na listę tzw. szpitali węzłowych. W praktyce oznacza to, że będą się mogli tam zaszczepić nie tylko pracownicy placówki, czy pracownicy medyczni pracujący dla PCM. W planach są  również szczepienia  pracowników sanepidów  i domów pomocy społecznej. Te planowane są w kolejnych etapach narodowego programu pod sztandarami Ministerstwa Zdrowia.  - Wzięliśmy udział w tym programie, bo chcemy ułatwić naszemu personelowi, a w przyszłości mieszkańcom powiatu dostęp do  szczepień. Do 20 grudnia decyzję o szczepieniu podjęło 477 pracowników medycznych i niemedycznych pracujących w naszym szpitalu. To bardzo dużo, zważywszy na fakt, że zatrudniamy ponad 530 osób na etatach, a współpracuje z nami na stałe blisko 200, które mogą zaszczepić się również w innych placówkach, w których pracują - wylicza Błażej Górczyński, prezes PCM.

W Pleszewskim Centrum Medycznym szczepienia personelu medycznego i niemedycznego planowane są  pod koniec  tego roku. Najpierw jednak chętni będą musieli zostać zakwalifikowani do szczepień pod kątem zdrowotnym. - Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań medycznych taka osoba otrzyma szczepionkę. Zostanie też poddana obserwacji na wypadek występowania ewentualnych reakcji alergicznych. Przeprowadzenie szczepień wymaga ogromnej sprawności organizacyjnej całego szpitala. Szczepienia personelu medycznego będą się odbywały na oddziałach, natomiast osób z zewnątrz-  w pomieszczeniu obok SOR, przy wejściu do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej - dodaje dr Ryszard Bosacki, dyrektor do spraw medycznych PCM.

Szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 personelu medycznego i niemedycznego pracującego dla szpitali i innych placówek medycznych, to tzw. etap "zero".  Kolejne będą skierowane do najstarszych mieszkańców powiatu, a w dalszej kolejności pozostałych osób.

AW, PCM

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/