Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Zamiast Galerii Calisia - Retail Park i market budowlany

Na kilka dni przed wygaśnięciem pozwolenia na budowę, rozpoczęły się prace wstępne na terenie u zbiegu ulic Serbinowskiej, Młynarskiej i al. Wojska Polskiego. Miała tu powstać Galeria Calisia, ale wiadomo już, że inwestor zrezygnował z tego projektu na rzecz Retail Parku. Jednym z najemców będzie market budowlany. Obiekt ma być gotowy w pierwszej połowie 2017 roku. 

O tym, że wrocławska spółka Antan Development zrezygnowała z budowy galerii, pisaliśmy dokładnie rok temu CZYTAJ WIĘCEJ. Zmianę koncepcji spowodowało zbyt duże nasycenie galeriami w mieście; inwestor zdecydował się na coś mniejszego i mniej kosztochłonnego.

Retail Park to kilka niezależnych, jednopiętrowych obiektów handlowych - każdy zagospodarowany przez jednego lub dwóch najemców. Spółka planuje postawienie na swoim terenie 4 takich budynków o powierzchni zabudowy około 7900 m2. Dodatkowa powierzchnia 915 m2 ma być przeznaczona na sprzedaż zewnętrzną „dom i ogród”. – Chcemy, aby była to inwestycja z korzyścią dla okolicznych mieszkańców i aby zaspokajała ich podstawowe potrzeby jeśli chodzi o handel. Pierwszymi najemcami, którzy podpisali z nami umowy są sieć Piotr i Paweł oraz market budowlany Bricomarché – zdradziła portalowi faktykaliskie.pl Edyta Bystra, kierownik projektu w Antan Development Polska.

Piotr i Paweł zajmie powierzchnię około 1320 m2, natomiast market budowlany około 2680 m2. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną biura (około 425 m2), a pod jednym z budynków garaż podziemny na 50 samochodów. Parkingi wybudowane zostaną także przed obiektem. Te mają pomieścić 147 aut. - Szukamy teraz nazwy dla nowego centrum handlowego. Chcielibyśmy, żeby w jej stworzeniu pomogli nam mieszkańcy Kalisza. W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na najlepszą nazwę – dodaje Bystra.

Inwestor zapewnia, że obiekt handlowy powstanie w pierwszej połowie 2017 roku, choć prace przy budowie zaplanowanej w tym miejscu galerii miały rozpocząć się już 4 lata temu. Ruszyły kilka dni temu - na kilka dni przed wygaśnięciem pozwolenia na budowę. Jak mówi przedstawicielka firmy, aktualnie trwa przebudowa kanalizacji oraz prace ziemne. Czy będą kontynuowane, czas pokaże. - Teren będzie ładnie zagospodarowany i przyjazny okolicznym mieszkańcom – dodaje Edyta Bystra.

MIK, KK, fot. autor, wizualizacje: inwestor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/