Aktualności - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Aktualności

Zaczepił 80-latka na ulicy i ukradł mu kilka tysięcy złotych

Uwaga na grasującego po ulicach Kalisza oszusta. Mężczyzna w natarczywy sposób namawiał 80-letniego mieszkańca do zakupu koszuli. Oszust zręcznie odwrócił uwagę seniora i wyjął mu z kurtki kilka tysięcy złotych, który ten chwilę wcześniej wypłacił z banku.  

Do zdarzenia doszło we wtorek przed wejściem do jednej z placówek handlowych przy ulicy Górnośląskiej. 80-letniego kaliszanina zaczepił mężczyzna, który zaoferował mu kupno koszuli. - Pomimo że pokrzywdzony nie był zainteresowany zakupem, nieznajomy natarczywie zagadywał 80-latka. W pewnym momencie rozpiął kurtkę starszego mężczyzny, jak mówił po to, aby „powierzchownie przymierzyć” oferowaną do sprzedaży koszulę. Kiedy kaliszanin stanowczo odmówił zakupu, i oddał koszulę „sprzedawcy”, ten błyskawicznie oddalił się z miejsca zdarzenia – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

80-latek już po chwili zorientował się, że został okradziony. Z jego kieszeni zniknęły pieniądze, które chwilę wcześniej wypłacił w banku. Łupem przestępcy padło kilka tysięcy złotych. Prawdopodobnie złodziej obserwował zatem swoją ofiarę.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. - Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub ukraść nam pieniądze. Nie wierzmy bezgranicznie w dobre intencje nieznajomych. Jedną z metod działania kieszonkowców jest odwrócenie uwagi. Z tłumu osób wybierają swoją ofiarę i przyglądają jej się przez pewien czas. Obserwują, gdzie chowa pieniądze. Następnie przystępują do działania. Ich zadanie jest ułatwione, gdy osoba ma na sobie grubą kurtkę, czy płaszcz. Wówczas bardzo trudno jest wyczuć, moment opróżniania kieszeni – przestrzega rzeczniczka kaliskiej Komendy.

AG za KMP w Kaliszu, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/