Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wypadki

Policyjny pościg zakończony wypadkiem. Kierowca był pijany

Potrącił dwoje ludzi, zostawił ich w środku nocy na drodze, aż w końcu uciekając przed ścigającym go radiowozem, rozbił się na drzewie. Te wydarzenia rozegrały się w nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie gminy Koźminek. 30-letni kierowca auta był kompletnie pijany.

Wszystko zaczęło się około godz. 1.00 w nocy w Emilianowie. Samochód potrącił 30-letniego mężczyznę i jego 21-letnią narzeczoną, ale kierowca nie zatrzymał się, by udzielić rannym pomocy. Informacja o zdarzeniu już chwilę później dotarła do policji. – Nieopodal znajdowali się funkcjonariusze ruchu drogowego kaliskiej komendy, którzy przeprowadzali kontrole stanu trzeźwości kierowców. Otrzymali informację, że kierowca samochodu osobowego, prawdopodobnie seata, potrącił dwoje ludzi i oddalił się z miejsca zdarzenia. Gdy zauważyli opisany samochód podjęli próbę zatrzymania go – relacjonuje sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kierowca nie zareagował jednak na dawane sygnały i jeszcze mocniej wcisnął pedał gazu. Mężczyzna ruszył w kierunku miejscowości Józefina, a mundurowi za nim. – Policjanci podjęli pościg za samochodem. Zakończył się on na wysokości Osuchowa, gdzie uciekające auto zjechało na pobocze, wpadło do rowu i uderzyło w drzewo – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

Okazało się, że za kierownicą siedzi 30-letni mieszkaniec gminy Lisków. Był kompletnie pijany; wydmuchał 2,5 promila alkoholu. – Mężczyzna już usłyszał zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. Nie podjęto natomiast decyzji w sprawie potrącenia pieszych. Prawdopodobnie zdarzenie zakwalifikowane zostanie jako kolizja drogowa – mówi sierż. sztab. Anna Jaworska-Wojnicz.

Para, która miała pecha znaleźć się na drodze pijanego szaleńca nie odniosła poważniejszych obrażeń, choć mężczyzna jeszcze we wtorek przebywał w kaliskim szpitalu.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/