Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wypadki

„Grzechy śmiertelne” kierowców nagrane. Tak zachowujemy się na drodze WIDEO

Kamery drogowe i wideorejestratory samochodowe stają się powszechne. W Kaliszu na wielu skrzyżowaniach kamery śledzą każdy ruch kierowców. A i oni sami coraz częściej uzbrajają się w kamery samochodowe, które rejestrują całą podróż. Dzięki rozwojowi technologii, coraz częściej w internecie pojawiają się dowody „grzechów” kierowców. Niektóre z nagrań mrożą krew w żyłach. Zobaczcie wypadki i groźne sytuacje, których nagrania otrzymaliśmy od kierowców – czytelników portalu faktykaliskie.pl i służb mundurowych.

Na nagraniach, które otrzymywaliśmy od kierowców, Straży Miejskiej Kalisza oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu widać przebieg wypadków drogowych, albo wyjątkowo niebezpieczne sytuacje, w których było dosłownie o włos od tragedii. Zdarzenia te zazwyczaj są skutkiem nadmiernej prędkości, bezmyślności, świadomego lub nie, łamania przepisów drogowych, a czasami zwykłej głupoty.

Jedno z bardziej dramatycznych nagrań to moment wypadku motocyklisty. Do zdarzenia doszło w 2014 roku, a nagranie dostaliśmy od kierowcy, który jechał z przeciwka w chwili wypadku. Wyglądało bardzo groźnie, ale motocyklista wyszedł z tego cało.

O zachowaniu kierowców na skrzyżowaniu ul. Podmiejskiej z Górnośląską przy Galerii Amber, można by zrobić pełnometrażowy film. Na naszym portalu pokazywaliśmy już dwa wypadki w tym miejscu, których przebieg był identyczny. W innym przypadku było o włos od zderzenia. Wszystko przez to, że kierowcy zignorowali zakaz skrętu w lewo i z ulicy Podmiejskiej próbowali dostać się w ul. Wrocławską.

Do naszej redakcji dotarło też wiele nagrań, które pokazywały, jak kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle. Takich sytuacji ciągle w Kaliszu jest za dużo. Na faktykaliskie.pl pokazywaliśmy też filmiki z dowodami zwyczajnej głupoty. Bo jak inaczej nazwać półnagiego człowieka, który kopie w jadący samochód? Albo kierowcę, który omija autobus chodnikiem?

Przedstawiamy wam kompilację nagrań wideo, które na przestrzeni ostatnich dwóch lat budziły największe emocje internautów. Czasami na sytuację na drodze trzeba spojrzeć z perspektywy kamery, dopiero wtedy widać, że niebezpieczeństwo było o krok.

M. Spętany, wideo: archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/