Wypadki - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wypadki

Czołowe zderzenie na prostej drodze. Jedna osoba nie żyje, kilka rannych ZDJĘCIA

51-letni mężczyzna zginął w wypadku drogowym, do którego doszło 25 września w miejscowości Wola Duchowna w powiecie pleszewskim. Po południu zderzyły się tam jeep i peugeot Boxer. Trzy osoby trafiły do szpitala.

O wypadku informowaliśmy wczoraj. Dziś policja ujawnia wstępne ustalenia dotyczące jego przebiegu. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że około godz. 16.30 kierowca samochodu marki Jeep, 71-letni mieszkaniec Pleszewa, jadąc od strony Czermina, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem marki Peugeot Boxer.  Peugeotem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Czermin – informuje asp. Monika Kołaska, oficer pasowy pleszewskiej policji.- W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 51-letni mieszkaniec gminy Czermin, który podróżował peugeotem. Do szpitala trafił kierowca peugeota oraz jego 26-letni pasażer. 15-latek, który również jechał peugeotem nie odniósł żadnych obrażeń ciała.  Do szpitala zabrana została także pasażerka samochodu marki Jeep. 

Policjanci poddali kierowcę jeepa badaniu na urządzeniu pomiarowym, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. W sprawie wypadku prowadzone jest postępowanie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Pleszewie.

W tym samym czasie do zderzenia pojazdów doszło również w Gołuchowie. Tam jednak nikt poważnie nie ucierpiał. - W związku z panującymi warunkami na drogach, apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę nie tylko z dozwoloną prędkością, lecz prędkością dostosowaną do otoczenia i do warunków panujących w danej chwili na drogach. Zachowanie odpowiednich odstępów to również ważny aspekt bezpiecznej jazdy samochodem – dodaje asp. Monika Kołaska.

MIK, fot. PSP Pleszew

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/