Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Daria, Prosimir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

"Zdrowy i Aktywny Senior". Olimpiada w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu ZDJĘCIA

Wyścigi na wózkach, przelewanie wody z wiadra do szklanki łyżeczką, sztafeta z kijkami, a nawet… bieg w parach w spodniach – miedzy innymi w takich konkurencjach wzięli udział podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Po raz pierwszy w historii placówki odbyła się Olimpiada pod hasłem "Zdrowy i Aktywny Senior".

DPS przy ul. Winiarskiej stawia na sport, który nie tylko służy rehabilitacji, ale sprzyja budowaniu więzi społecznych, poczucia własnej wartości, poczucia godności oraz zaznaczenie swojej obecności i miejsca w życiu – przekonuje kadra placówki. - Olimpiada, która odbyła się po raz pierwszy w ponad trzydziestoletniej historii DPS, promuje aktywność fizyczną dla wszystkich - dla młodych i seniorów, sprawnych i niepełnosprawnych. Rywalizacja sportowa ma uczyć zasad fair play oraz wzajemnego szacunku i empatii dla siebie.

Konkurencje były dostosowane do możliwości mieszkańców. W programie znalazły się: wyścigi na wózkach, przelewanie wody z wiadra do szklanki łyżeczką, slalom – pchanie piłki szczotką, rzuty woreczkiem, sztafeta z kijkami, czy rzuty piłeczkami do tarczy, a dla pracowników – bieg w parach w spodniach.

Rywalizowały trzy grupy 6-osobowe, reprezentujące trzy oddziały DPS. Nie zabrakło dopingu ze strony kibiców – do walki zagrzewały wuwuzele, transparenty i okrzyki publiczności.

Dekoracji zwycięzców dokonali Mateusz Podsadny – wiceprezydent i Marcin Ferenc - dyrektor DPS. Na zakończenie I Olimpiady DPS odbyła się zabawa integracyjna przy muzyce na żywo.

MIK, fot. DPS

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/