Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Marlena, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Za nami V Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku ZDJĘCIA

Ponad 40 cyklistów wzięło udział w V Rajdzie Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku.

Drewnianych świątyń w powiecie kaliskim jest 15, przyjmując do tego grona dwa spoza granic powiatu kaliskiego: kościół w Kamiennej (teren powiatu sieradzkiego, ale należący do parafii w Iwanowicach) i kościół znajdujący się na kaliskim Zawodziu. W minioną niedzielę, 30 maja cykliści zwiedzili trzy obiekty i przejechali łącznie około 80 kilometrów.

Pierwszy na trasie znalazł się kościół św. Wojciecha na Zawodziu, dalej trasa rowerowa prowadziła obok Prosny, do osiedla Piwonice i dalej przez Lis, Borek, Stobno, Józefów do kościółka pw. św. Bartłomieja w Godzieszach Wielkich. Stamtąd przez Skrzatki, Zajączki i Iwanowice do kościoła w Kamiennej, ostatniego na trasie rajdu. Trasa powrotna biegła przez Iwanowice, Korzekwin, Kuczewola, Porwity, Chełmce. Ostateczne zakończenie rajdu odbyło się na parkingu przed tamą zbiornika Szałe.

Uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki promocyjne powiatu kaliskiego. W rajdzie wziął udział m.in. starosta kaliski Krzysztof Nosal, a całą trasę zaplanował i bezpiecznie poprowadził cyklistów Krzysztof Wydra – członek Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego „Cyklista” Kalisz.

MIK, fot. Krzysztof Wydra

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/