Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Za nami Europejskie Dni Dziedzictwa ZDJĘCIA

W minioną sobotę przy Baszcie Dorotce zakończyły się Europejskie Dni Dziedzictwa. Jak to często bywa jedno się kończy, a drugie zaczyna. Koniec EDD był jednocześnie otwarciem cyklu „Symbole Legend Kaliskich”.

Symbolem sobotniego spotkania były dzwonki, które nawiązują do legendy „Ręce Anny”. Dzwonki w różnej formie towarzyszyły nam przez całe popołudnie. Począwszy od niezwykłej kolekcji p. Anny Pabisiak, składającej się z 400 dzwonków. Wystawę można obejrzeć od soboty do 30 września w dzwonnicy Sanktuarium Św. Józefa. Przygotowano także plastyczne warsztaty dla dzieci, koncert i próbę bicia rekordu. W sobotę pod Basztą rozbrzmiało 75 dzwonków. Żeby ubiegać się o udział w oficjalnej próbie bicia rekordu Polski potrzeba 100 dzwonków, więc dużo nam nie brakowało! Wiosną, przy bardziej sprzyjającej aurze, powrócimy do tematu…

Nie zabrakło też innych atrakcji. Zespół folklorystyczny „Calisia” trzykrotnie dał pokaz tańców średniowiecznych. Dobrej zabawie pogoda niestraszna!

W średniowiecznym klimacie utrzymywała nas grupa ze Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej. Były pokazy walk rycerskich i łucznictwa, a na koniec dla wytrwałych pasowanie na rycerza. Emocje z dużą dozą humoru!

Atmosferę minionej epoki przywołał również pan Piotr Nadolski, który opowiedział o pracy z ptakami drapieżnymi. Niegdyś te ptaki często wykorzystywano do polowań, choć i współcześnie tradycja ta nie wygasła.

Największe emocje wzbudziły żywe ptaki, które każdy mógł na specjalnej rękawicy wziąć na rękę, przyjrzeć się z bliska i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Stowarzyszenie Stacja Inspiracja prowadziło gry i zabawy, a także quiz historyczny z nagrodami.
Każdy, kto mimo pogody dotarł pod Basztę, mógł posilić się swojskimi przekąskami przy stoisku Społem, najmłodsi raczyli się kolorową watą cukrową, a o napoje zadbało Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu.

Sobotnie spotkanie w cieniu Baszty dowodzi, że ponura i zimna aura nie jest przeszkodą w dobrej zabawie. Było wesoło, kolorowo i klimatycznie.

Kalisz.pl

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/