Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Z promilami na Dziku

Nawet 5 lat może spędzić w więzieniu 57-latek, który po pijanemu, pojazdem typu Dzik, wybrał się na zakupy w Jarocinie. Zataczającego się klienta zatrzymali świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma już dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Pijany kierowca został ujęty przed jednym z marketów w Jarocinie.

Mężczyzna najpierw wzmocnił się alkoholem, a następnie postanowił wybrać się pojazdem typu Dzik na zakupy. Mężczyzna już w sklepie miał problem z utrzymaniem równowagi, czym zwrócił na siebie uwagę obsługi sklepu – informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy jarocińskiej policji. - Panie nie tylko nie sprzedały mu alkoholu, ale także, przy pomocy innego klienta, uniemożliwiły mężczyźnie próbę odjazdu z parkingu . Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 58-latka. Jak wykazało urządzenie, organizm kierującego Dzikiem został zasilony ponad 2,5 promilami alkoholu.

Mundurowi ustalili ponadto, że pojazd, którym mężczyzna przyjechał, nie został dopuszczony do ruchu, a sam kierujący ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym kara, jaka mu grozi to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia jarocińscy funkcjonariusze zatrzymali też pijanego kierowcę opla, który jadąc przez Witaszyce, miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Okazało się, że mężczyzna ma 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 38-letni obywatel Gruzji, mieszkaniec powiatu średzkiego nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Zatrzymani kierujący za popełnione przestępstwa poniosą konsekwencje przed sądem. Każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi – przypomina rzeczniczka komendy w Jarocinie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

MIK, fot. arch.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/