Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wspomnień czar ZDJĘCIA

Przeboje ostatnich dekad XX wieku, z repertuaru między innymi Heleny Majdaniec, Maryli Rodowicz i Czesława Niemena, wypełniły wieczór pod hasłem „Wspomnień czar”, który odbył się w środę w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Dla jego mieszkańców wystąpili młodzi wokaliści z Music Store i Studia Piano Song. Nie zabrakło świątecznych piosenek i życzeń.

Koncert pod hasłem „Wspomnień czar” to wspólny pomysł artystycznej agencji oraz dwóch prywatnych szkół muzycznych, które po raz kolejny odwiedziły Dom Pomocy Społecznej przy Winiarskiej, by swym śpiewem sprawić radość jego pensjonariuszom. „A przede wszystkim po to, żeby im podziękować za cały wkład, za nasze wychowanie, za to, co zrobili dla naszego miasta, dla naszego pokolenia i przenieść ich – przy pomocy świetnych piosenek z lat. 60. czy 70. – do lat młodości” – mówiła Iwona Mikusińska z Wellman Music&Art Management. Bo koncert „Wspomnień czar” w pierwszej części złożony był z dawnych hitów, takich jak „Rudy, rudy rydz” czy „Moja droga, ja cię kocham”, a dopiero później zabrzmiały w nim świąteczne piosenki, pastorałki i kolędy. „Muzyka jest dobra na wszystko. Jeśli to jest dobra muzyka, to rozwesela, wprowadza w dobry nastrój. Nawet kontakty międzyludzkie są lepsze” – zauważył Tomasz Sikora, jeden z mieszkańców DPS w Kaliszu. „Ja jeździłam jeszcze na koncerty Młodziejowskiego, Kurczewskiego. Jeździłam także na festiwal Kiepurowski z panem Kaczyńskim, także to jest ukojenie mojej duszy” – wspominała Krystyna Wojtczak, również podopieczna kaliskiego DPS.

W koncercie dla mieszkańców domu przy Winiarskiej swe wokalne siły połączyły dwie kaliskie szkoły artystyczne, Music Store i Piano Song. „Mam nadzieję, że dostarczyliśmy trochę radości, trochę wzruszeń i pozytywnej energii” – powiedziała Anna Kowalkiewicz-Oligny ze Studia Piano Song. „Jest to duża radość kolędować dla seniorów, bo tak naprawdę dzięki nim mamy tę tradycję. Oni nam ją przekazali i teraz wszyscy świętujemy, radujemy się razem” – dodała Izolda Huchla z Music Store.

W ten przedświąteczny wieczór mieszkańców domu przy Winiarskiej odwiedzili m.in. Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta oraz wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny. „To był przemiły koncert. Widziałem, że bardzo się osobom starszym podobał. Potem życzyliśmy sobie nawzajem wesołych świąt. Panowała bardzo miła atmosfera” – podsumował koncert wiceprezydent. Wieczór pod hasłem „Wspomnień czar” był okazją nie tylko do posłuchania, ale także do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd oraz ponadczasowych polskich przebojów.

R. Kuciński, zdj. autor i A. Oligny

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/