Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 29 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Michalina, Rafał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wsiadł za kierownicę pijany i pomimo cofniętych uprawnień. Przed sądem odpowie za dwa przestępstwa

Kompletnie pijanego kierowcę peugeota zatrzymali w miniony piątek kaliscy funkcjonariusze. W dodatku ustalono, że wobec mieszkańca powiatu kaliskiego już wcześniej została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień.

Kontrola drogowa została przeprowadzona w piątek, 22 stycznia. - Podczas rozmowy z kierowcą osobowego peugeota policjanci nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Chwilę później badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych - okazało się, że 38-letni kierowca peugeota miał w organizmie 2,5 promila alkoholu – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Sprawdzenia w systemach informatyczny wykazały, że wobec mężczyzny już wcześniej została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień. W związku z powyższym kierowca będzie odpowiadał za popełnienie dwóch przestępstw, czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania.

Od maja 2015 roku obowiązują przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnili najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym – m.in. kierowali w stanie nietrzeźwości, czy będąc „pod wpływem”, spowodowali zdarzenie drogowe, w którym były osoby zabite lub ciężko ranne. W pierwszej kolejności wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany określono na poziomie 3 lat.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/