Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wraki znikają z ulic Kalisza. Ruszyło usuwanie zdezelowanych aut ZDJĘCIA i WIDEO

Z ulic Kaliszu zniknęły dziś pierwsze wraki. W czwartek przed południem odholowano pojazdy z ulicy Mostowej, Widok i Lisiej, a w kolejnych dniach usuwane będą kolejne. Ratusz szacuje, że w całym mieście do uprzątnięcia jest około 100 takich pojazdów.

Przepisy dotyczące pozbywania się wraków z ulic Rada Miasta uchwaliła na ostatniej sesji. Dziś rozpoczęło się wielkie sprzątanie. Akcję koordynuje kaliska straż miejska, która dba także o to, by miejsce po zabranym pojeździe zostało uprzątnięte. Funkcjonariusze wskazują konkretne przypadki, a auta zabierane są lawetą i zabezpieczane na parkingu.

Wcześniej ich właściciele otrzymali informację o zamiarze odholowania pojazdu. Oni także będą ponosić koszty przedsięwzięcia. A nie są one małe; dla aut o masie całkowitej do 3,5 tony maksymalna stawka za odholowanie samochodu wynosi 494 złote. Dodatkowo dochodzi koszt przechowania pojazdu na parkingu strzeżonym - maksymalnie 41 złotych za każdy dzień. - Tam gdzie nie ma wątpliwości, czy można pojazd usunąć, to przystąpiliśmy dzisiaj do pracy. Takich porzuconych i blokujących parkingi aut jest około 100 w Kaliszu – mówi Mateusz Podsadny, wiceprezydent miasta. - Na wniosek prezydenta Krystiana Kinastowskiego została podjęta uchwała w sprawie stawek za odholowywanie pojazdów i to będzie skutkować pozytywnie również w przyszłości, bo to nie jest jednorazowa akcja. Sposób jest wypracowany, straż miejska będzie monitorować na bieżąco, czy takich pojazdów przybywa i będziemy reagować – dodaje.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads