Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wójt Żelazkowa ukarany na naruszenie nietykalności policjanta podczas I Kaliskiego Marszu Równości

Z początku nie przyznawał się do winy, ale przed sądem zmienił zdanie i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Wójt Żelazkowa Sylwiusz J. odpowiadał za naruszenie nietykalności fizycznej policjanta. Zdarzenie miało miejsce podczas I Kaliskiego Marszu Równości we wrześniu 2019 r.

Strony przystały na propozycję wójta i17 grudnia zapadł wyrok w tej sprawie. – Sąd Rejonowy w Kaliszu uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu wyczerpującego znamiona występku – wyjaśnia sędzia Michał Włodarek, wiceprezes Sądu Rejonowego w Kaliszu. - I za to wymierzył oskarżonemu karę w wysokości stu stawek dziennych, ustalając wysokość stawki dziennej na kwotę 50 złotych. Orzekł także od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Sąd na poczet grzywny zaliczył Sylwiuszowi J. okres, jaki wójt po zatrzymaniu spędził w areszcie. Ten czas przeliczono na dwie stawki dzienne, czyli łącznie sto złotych. Oznacza to, że grzywna, jaką zapłaci samorządowiec wyniesie niespełna 5 tysięcy złotych plus nawiązka dla policjanta i koszty postępowania sądowego. 

Zdarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku w czasie Kaliskiego Marszu Równości. W trakcie kiedy parada przechodziła przez Główny Rynek, prowokowany przez kilka osób nietrzeźwy wójt zaczął się głośno zachowywać. Wtedy jeden z pilnujących porządku policjantów zwrócił mu uwagę, na co Sylwiusz J. uderzył go ręką w lewe przedramię WIĘCEJ.

W lipcu przed sądem zapadł też wyrok w innej sprawie, w której oskarżonym był wójt. Dotyczyła ona znęcania się nad rodziną i znieważenia interweniujących na posesji wójta strażaków. Sylwiusz J. do pierwszego zarzutu się nie przyznawał i ostatecznie został z niego uniewinniony. A za obrazę strażaków zasądzono mu 9 600 złotych kary WIĘCEJ.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/