Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Wieloletni dyrektor WORD odchodzi na emeryturę

Po 21 latach Stanisław Piotrowski rozstaje się z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu. Placówką kierował od początku jej istnienia. Teraz postanowił przejść na emeryturę.

W październiku br. Stanisław Piotrowski skończy 67 lat. Wieloletni dyrektor WORD-u zdecydował, że nadszedł moment odejścia na zasłużony odpoczynek. – Przy pomocy boskiej i ludzkiej wiele udało się zrobić. Jestem zadowolony, że zostaje kawałek Kalisza ładnie i skutecznie zabudowany, który jest wizytówką w tym obszarze Tyńca i jednocześnie służy to wszystko celowi jakim jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówi Stanisław Piotrowski, dyrektor WORD w Kaliszu.

Swoje obowiązki Stanisław Piotrowski będzie pełnił do piątku, 27 września. Nowy dyrektor WORD zostanie wyłoniony przez zarząd województwa wielkopolskiego.

A jakie plany na życie na emeryturze ma wieloletni szef kaliskiego WORD-u? – Mam wiele uprawnień i mógłbym jeszcze zawodowo działać, ale chcę się poświęcić życiu rodzinnemu. Mam piątkę dzieci i siedmioro wnucząt i myślę, że to nie koniec. Będę miał co robić – śmieje się Stanisław Piotrowski.

Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego Stanisław Piotrowski kierował od początku istnienia tej placówki, tj. od 1998 r. WORD został utworzony przez Wojewodę Kaliskiego na podstawie ustawy „Prawo o ruchu drogowym” i 1 lipca 1998 r. rozpoczął samodzielną działalność w zakresie organizowania egzaminów państwowych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi.

Dla zapewnienia prawidłowej realizacji zadań statutowych wydzierżawiono budynek techniczny i część zajezdni od PPKS w Kaliszu na tymczasową siedzibę. Wynajmowane obiekty w bardzo krótkim czasie dostosowano do obowiązujących wówczas wymogów, jednak infrastruktura nie zapewniała optymalnych warunków dla osób przystępujących do egzaminu. Między innymi dlatego już w czwartym kwartale 1998 r. podjęto działania prowadzące do budowy nowej, własnej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu. Na ten cel Wojewoda Kaliski aktem notarialnym przekazał teren o powierzchni 1,6 ha położony w Kaliszu przy ul. Braci Niemojowskich 3-5.

Budowę nowej siedziby rozpoczęto we wrześniu 2000 r., a w dniu 12.04.2002 r. dokonano uroczystego oddania do użytku pierwszego w Wielkopolsce nowo wybudowanego i profesjonalnie wykonanego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Dziś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu to prawie 1580 m2 powierzchni użytkowej budynków łącznie z zapleczem technicznym i garażami. Od sierpnia 2016 r. funkcjonuje tu pierwszy w Polsce Ośrodek Doskonale Techniki Jazdy stopnia podstawowego wybudowany przez WORD.

MIK, AG, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/